Как да се отърва от дълговете си?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Как да се отърва от дълговете си?

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Дек 2016, 10:55

kauda написа:Аз по стечение на обстоятелствата от както се помня изплащам нечии дългове и сега и продължавам. Имам една част от заплатта ми, която отива само за това и дори не я мисля, сякаш не съществува. Погрижила съм се всичко да се изплаща по електронен път, че да не се дразня и да не ги виждам тези пари. Това, което ми остава с него си плащам сметките и живея. Най-много пари харча за храна, защото немога да се лиша от нещо вкусно и качествено, което да ям, не бих яла боклуци. Ако ми остане нещо излишно, веднага превеждам към някой от кредитите ми, за да се погасяват по-бързо. Имам план, в който през следващите 2 години да се изплатят нещата, без това да ми коства много. :)

Така и трябва, тези пари не бива дори да се виждат, колкото по-бързо се изнасят по линията си, толкова по-добре, защото веднъж пипнат ли се и сметките се объркват. Дано скоро успееш да изплатиш всичко!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да се отърва от дълговете си?

Мнениеот страстоцвет » 29 Дек 2016, 11:22

И аз имам доста сериозни дълкгове, ама се отървавам малко по малко, правя си няколко силни месеца през които имам по-малко други разходи и покривам по-голяма част от дълговете.
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Как да се отърва от дълговете си?

Мнениеот julianne » 29 Дек 2016, 12:24

Ако работата ти го позволява и не си само на фиксирана заплата, да, но ако нямаш тази възможност стоят по друг начин нещата.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Как да се отърва от дълговете си?

Мнениеот Lisica » 04 Яну 2017, 16:34

julianne написа:Ако работата ти го позволява и не си само на фиксирана заплата, да, но ако нямаш тази възможност стоят по друг начин нещата.

Ак,о си на фиксирана заплата, пак може този месец да похарчиш по-малко от предходния да речем и да заделиш повече. Месец с месец не си приличат.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как да се отърва от дълговете си?

Мнениеот Lyomi » 05 Яну 2017, 11:43

Ако човек живее сам, както Мауритиус, като че ли е по-лесно да заделя нещо и да си прогнозира харчовете. Знае за какво горе -долу дава и какво му е нужно, останалото, ако не е прахосник и може да си надделее над волята, ще спести било за изплащане на дългове, било за нещо друго.
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Как да се отърва от дълговете си?

Мнениеот vanessa_ » 05 Яну 2017, 11:56

Ако дълговете са по-големи единствения разумен начин е да се изтегли нов кредит с по-ниски лихви и по-добри условия, за да даде реални шансове за погасяване на задълженията и в частност на въпросния кредит.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Как да се отърва от дълговете си?

Мнениеот anetageorgieva » 07 Яну 2017, 11:28

И аз съм изпадала в подобни ситуации с изплащането на кредитите. Стигала съм до там,че да се наложи да изтегля бърз кредит, за да мога да си погася месечните вноски. Добре, че са https://www.cashcredit.bg/ , неведнъж благодарение на тях горе-долу съм успявала да замажа положението. Като цяло гледам да си разпределям парите за месеца, така че да не изпадам в подобни сутиации, но понякога изскачат непредвидени разходи.
anetageorgieva
 
Мнения: 119
Регистриран на: 08 Сеп 2016, 19:35

Re: Как да се отърва от дълговете си?

Мнениеот Monika_Spasova » 07 Яну 2017, 19:52

anetageorgieva написа:И аз съм изпадала в подобни ситуации с изплащането на кредитите. Стигала съм до там,че да се наложи да изтегля бърз кредит, за да мога да си погася месечните вноски. Добре, че са https://www.cashcredit.bg/ , неведнъж благодарение на тях горе-долу съм успявала да замажа положението. Като цяло гледам да си разпределям парите за месеца, така че да не изпадам в подобни сутиации, но понякога изскачат непредвидени разходи.

оф, като се случи, но добре, че има и такива възможности, макар че аз предпочитам да ям картофи, отколкото да се добирам до такива, ама като се наложи. Но за мен е безсмислено да се изтеглят 100-200 лева, за да изкараш месеца, на широко и после да имаш да връщаш. По-добре ограничения, отколкото да си назад.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как да се отърва от дълговете си?

Мнениеот Kaya » 07 Яну 2017, 21:43

Monika_Spasova написа:
anetageorgieva написа:И аз съм изпадала в подобни ситуации с изплащането на кредитите. Стигала съм до там,че да се наложи да изтегля бърз кредит, за да мога да си погася месечните вноски. Добре, че са https://www.cashcredit.bg/ , неведнъж благодарение на тях горе-долу съм успявала да замажа положението. Като цяло гледам да си разпределям парите за месеца, така че да не изпадам в подобни сутиации, но понякога изскачат непредвидени разходи.

оф, като се случи, но добре, че има и такива възможности, макар че аз предпочитам да ям картофи, отколкото да се добирам до такива, ама като се наложи. Но за мен е безсмислено да се изтеглят 100-200 лева, за да изкараш месеца, на широко и после да имаш да връщаш. По-добре ограничения, отколкото да си назад.

Абсолютно, по-добре малко да се стискат зъби, ама има хора вземат за щяло и нещяло пари, не им стигнали -вземат, после се другия месец пак не стигнат нкарая се окаже,че вноските са проблем и все търсят по толкова.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да се отърва от дълговете си?

Мнениеот Malina » 08 Яну 2017, 11:27

Но когато се налага, не бива да се съди, тук ми прави впечатление, че едва ли не, ако вземеш кредит си най-големия глупак и грешник на тая земя. :roll: А понякога се налага, а и съм сигурна, че всички, които толкова се превземат, ако им опре ножа до кокала ще вземат,а няма да философстват.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта