Какво да ям, когато съм болна от гнойна ангина?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Какво да ям, когато съм болна от гнойна ангина?

Мнениеот puhcheto » 03 Авг 2016, 16:45

Вчера бях на доктор и диагнозата е гнойна ангина. Такова чудо не ме е хващало досега, чувала съм, че е супер гадно и неприятно, но дори не съм имала и бегла предства колко е отвратително. Пия илачи за температурата и възстановяването на гърлото, но не мога да сложа никаква храна в устата. Какво да хапвам и как да се храня, докато съм болна от гнойна ангина, за да не се мъча допълнително от режещата болка? Направо ми идва да вия като се опитвам да сложа нещо в устата, пък гладна не се стои. Чувала съм, че не трябва да се яде кисело мляко и млечни продукти. Вярно ли е?
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Какво да ям, когато съм болна от гнойна ангина?

Мнениеот PasDeDeux » 03 Авг 2016, 17:03

Аз като бях болна пиех доста чай с мед и лимон, но не топъл, а леко хладък, също и супи. Общо взето поносимо за гърлото ми беше храна, която е пасирана, течна и не топла. Твърда храна не можех да преглътна изобщо, адски болки са.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Какво да ям, когато съм болна от гнойна ангина?

Мнениеот belleville » 04 Авг 2016, 08:55

Аз не съм боледувала от ангина и както чувам дано не ми се случи :mrgreen: , но съм слушала, че и сладоледа помагал. Облекчавал болката с хладината си.
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Какво да ям, когато съм болна от гнойна ангина?

Мнениеот pavleta » 04 Авг 2016, 09:22

Има хора, които не прекарват толкова тежко ангината, но като цяло храната трябва да е "по-мека" - варени картофи, каши, меки плодове. Не съм сигурна дали някои по-кисели плодове не дразнят на гърлото, но това всеки си го преценява.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Какво да ям, когато съм болна от гнойна ангина?

Мнениеот Rali_hr » 04 Авг 2016, 10:56

По принцип е добре да си пийваш лимонов сок, защото има силни противовъзпалителни действия и е идеален да се пие при гнойна ангина. Не знам какво толкова има да се чудиш, ядеш и пиеш това, което те кара да се чувстваш добре. Ако си ОК да ядеш препечени филии - яж ги. ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво да ям, когато съм болна от гнойна ангина?

Мнениеот Mon_ton » 04 Авг 2016, 12:32

Когаот съм била с гнойна ангина рядко ям, защото ме боли и не мога д апреглътна нищо. Не знам как имаш сили да ядеш и да с евайкаш, явно нямаш големи проблеми и можешд а си ядеш нормално , само с някаква болка.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво да ям, когато съм болна от гнойна ангина?

Мнениеот sofi_black » 05 Авг 2016, 15:29

Болката в болното гърло е по-силна от болката в гладния стомах :smile: . Човек може да издържи няколко дни без храна, но без течности - трудно.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта