Бихте ли се върнали на работа преди края на майчинството?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Бихте ли се върнали на работа преди края на майчинството?

Мнениеот Буба Мара » 13 Юли 2018, 17:11

Mon_ton написа:Дъщеря ми става на година в края на месеца. Имам възможност да се върна по-рано на работа, т.е. там ще ме вземат веднага, но остава моето чувство към детето и се чудя какво да реша. Вие бихте ли решили да се върнете на работа, а дететое да пратите по-рано на ясла, или ще предпочетете да останете с детето и след минаване на 2те години майчинство да се върнете на работа? Кое да избера? :roll:

Имам приятелка, на която й се наложи да почне по-рано работа, но се оказа добре. Поделиха си грижите за децата с мъжа й, който започна да й помага повече и в същото време заздрави връзката си с децата. Преди всеки в ежедневието си някак не забелязваше тя с колко неща се е нагърбила, но когато за момент "влезе в нейните обувки" и отношенията им станаха по-добри от преди.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Бихте ли се върнали на работа преди края на майчинството?

Мнениеот Анелия А » 19 Апр 2019, 15:12

Мислила съм си какво бих правила, но май бих предпочела да си изкарам двете години майчинство. Тези години никога няма да се върнат.
Анелия А
 
Мнения: 36
Регистриран на: 13 Мар 2019, 10:35

Re: Бихте ли се върнали на работа преди края на майчинството?

Мнениеот maia the bee » 30 Апр 2019, 10:52

Това зависи от много неща - нуждата от финансови средства, най-вече. Така че искането и моженето често се разминават жестоко.
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Бихте ли се върнали на работа преди края на майчинството?

Мнениеот Valya T » 08 Май 2019, 10:14

На този етап не си представям как би се случило. Кърмя, нямаме баби и дядовци, които да ударят едно рамо. Така че вероятно първите две години ще си гледам детето, до тръгване на ясла...
Valya T
 
Мнения: 49
Регистриран на: 20 Фев 2019, 11:54

Предишна

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта