Бихте ли се върнали на работа преди края на майчинството?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Бихте ли се върнали на работа преди края на майчинството?

Мнениеот Mon_ton » 04 Авг 2016, 12:21

Дъщеря ми става на година в края на месеца. Имам възможност да се върна по-рано на работа, т.е. там ще ме вземат веднага, но остава моето чувство към детето и се чудя какво да реша. Вие бихте ли решили да се върнете на работа, а дететое да пратите по-рано на ясла, или ще предпочетете да останете с детето и след минаване на 2те години майчинство да се върнете на работа? Кое да избера? :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Бихте ли се върнали на работа преди края на майчинството?

Мнениеот balsam » 04 Авг 2016, 13:06

Аз бих предпочела да го дам по-късно на ясла и да си го гледам дотогава. На 1 годинка ми се струва малко детето, още има нужда от майка си и тя да е до него. Моите деца ги пуснах на градина едва като навършиха три години.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Бихте ли се върнали на работа преди края на майчинството?

Мнениеот Pipilota » 04 Авг 2016, 13:47

Зависи... Ако положението се получава такова, че е малко танту за кукуригу дали ще работя или не - не бих, но ако разликата е осезаема, разбира се, че ще го пусна, особено ако съм в по-затруднено положение. ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бихте ли се върнали на работа преди края на майчинството?

Мнениеот Lollipop » 04 Авг 2016, 14:52

Не знам за теб, аз държа много на работата си и съм се уговорила с моите работодатели да не наемат човек на моето място, а да се върна след няколко месеца. ;) Намерила съм си и детегледачка и октомври мисля да се връщам, бебчето ще е на 6 месеца. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Бихте ли се върнали на работа преди края на майчинството?

Мнениеот asdddwww » 04 Авг 2016, 15:48

Може да се намери детегледачка, а майчинството да се прехвърли на някоя баба пенсионерка, и така да не се губят въпрпосните пари. :)
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Бихте ли се върнали на работа преди края на майчинството?

Мнениеот irka » 04 Авг 2016, 16:45

Ако заплатата на майката е по-голяма, може и бащата да вземе майчинството. Има варианти, стига да откриете този, който най ви пасва. Но мислете и за детето, кое ще е по-добре за него.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Бихте ли се върнали на работа преди края на майчинството?

Мнениеот svetlozara » 04 Авг 2016, 17:29

на годинка не е ли твърде малко, да бъде изпратено на ясла? по-добре си го гледай!
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Бихте ли се върнали на работа преди края на майчинството?

Мнениеот mangusta » 05 Авг 2016, 09:28

Хубаво прецени ситуацията. Разбира се, че ще направиш всичко, за да има кой да се грижи за детето, докато ти си на работа, ако решиш да се върнеш. Нищо фатално няма да се случи, ако тръгне толкова рано на ясла. Колко майки са го правили и ще го правят! Ти трябва да решиш дали можеш да се примириш с вината, която неминуемо ще те боцка, или няма да можеш. Зависи кое надделява у теб - амбицията да се върнеш към предишното си положение на работеща жена или да отстъпиш пред желанията си и да поизчакаш малко, за да се грижиш за детето си. Ако успееш да ги съвместиш и двете, още по-добре :smile: .
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Бихте ли се върнали на работа преди края на майчинството?

Мнениеот Yunona » 05 Авг 2016, 14:10

Mon_ton написа:Дъщеря ми става на година в края на месеца. Имам възможност да се върна по-рано на работа, т.е. там ще ме вземат веднага, но остава моето чувство към детето и се чудя какво да реша. Вие бихте ли решили да се върнете на работа, а дететое да пратите по-рано на ясла, или ще предпочетете да останете с детето и след минаване на 2те години майчинство да се върнете на работа? Кое да избера? :roll:


Ако бях на твое място, щях да взема решението си само и единствено на база конкретната ситуация и моите собствени желания и усещания.
Има работни места, на които просто не можеш да си позволиш двугодишно отсъствие поради спецификата на работата. И ако тази работа е важна за теб, интересна, развиваща те и осигуряваща доходите за отглеждането на детенцето - връщай се.
Чувствата към детенцето и усещането за вина също са важни фактори. Но пък ако те тегли да работиш, а останеш още година вкъщи, дали няма детето да си има постоянно присъстваща, но никак НЕщастлива мама? Дали не е по-добре да прекарва няколко часа с удовлетворена и спокойна майка? Зарежи чувството за вина, не допускай да ти го вменяват!
Ако пък от работа те пресират да се връщаш, но теб недвусмислено те дърпа към рожбата, просто си остани, а работа се намира. Просто това ще бъде компромисът, а каквото и да правим в този живот, всичко е временно, но необходимостта от някакви компромиси е постоянна :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Бихте ли се върнали на работа преди края на майчинството?

Мнениеот iwoni » 05 Авг 2016, 14:47

Чувството на вина няма нужда да й го вменяват. Майката сама си го вменява и се самобичува. Но е много важно и жена, която реши да се върне на работа, да има подкрепата на близките хора до себе си. Това много ще облекчи ситуацията.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта