Хронична хрема ли имам?

Хронична хрема ли имам?

Мнениеот pitanka » 05 Авг 2016, 15:51

Не знам дали това, което ще опиша, е точно заболяване. Но независимо от сезона, за определен период от време ми се появява нещо като хрема, която преминава много бързо. През зимата, когато съм навън, без кърпа не мога да изляза, не съм болна, но ми тече носа. Когато влизам от студено в топло помещение, ми руква веднага носа. През лятото пък обратното - когато от жегата вляза в стая с климатик, става същото. Трябва ли да се притеснявам и трябва ли да предприема нещо? Мога ли по някакъв начин да го спра това? Биха ли ми помогнали някакви капки или природни средства? Това хронична хрема ли е?
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Хронична хрема ли имам?

Мнениеот sofi_black » 05 Авг 2016, 16:23

Доколкото разбирам, това твоето състояние не е съпроводено със запушен нос или някакви по-особени секрети, които са характерни за хроничната хрема. Може би имаш прекалено чувствителен нос, щом температурните разлики му влияят. Щом бързо изчезва, не изглежда притеснително.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Хронична хрема ли имам?

Мнениеот roksana » 05 Авг 2016, 17:05

Понякога и на мен ми се получава така от температурни разлики. Особено през лятото. Като почна да вадя едни кърпи, защото направо все едно вода ми тече от носа. Много неловко се получава понякога. Мисля, че не може да се направи нищо по въпроса.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Хронична хрема ли имам?

Мнениеот iwoni » 08 Авг 2016, 13:57

Това твоето май не е хронична хрема. При нея нещата са по-усложнени и наистина се явява проблем дишането, може и главоболие. Успокой се, ако пък толкова се притесняваш, консултирай се с лекар. Но най-много да те прати по живо-здраво.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Хронична хрема ли имам?

Мнениеот sofi_black » 25 Авг 2016, 11:35

iwoni написа:Това твоето май не е хронична хрема. При нея нещата са по-усложнени и наистина се явява проблем дишането, може и главоболие. Успокой се, ако пък толкова се притесняваш, консултирай се с лекар. Но най-много да те прати по живо-здраво.


Лекарят ако реши, може да пусне някакви изследвания да провери дали няма някакви бактерии, но се съмнявам.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Хронична хрема ли имам?

Мнениеот dessiblond » 09 Ное 2016, 22:49

Сега и на мен като ми е хладно често ми тече носа ,но не съм предприела нищо, отида някъде на топло и ми мине. Не мисля, че е нещо сериозно.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със Заболявания уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта