Подариха ми чиа - какво да правя с нея?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Подариха ми чиа - какво да правя с нея?

Мнениеот Yunona » 30 Май 2017, 14:02

Andrey написа:Какви са тея подаръци, които не знаете как да използвате. Чията няма много опции за използване, освен в различни смутита и сурови закуски като овесени ядки. Това е.


Иии, ти пък ще кажеш :smile:
Може да ползваш чия и в дресинг за салати, и в печива и във веган ястия (замества яйцата), и в десерти (чия пудинг), в протеинови барчета за спортисти. Мдааа :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Подариха ми чиа - какво да правя с нея?

Мнениеот Andrey » 30 Май 2017, 14:11

Yunona написа:
Andrey написа:Какви са тея подаръци, които не знаете как да използвате. Чията няма много опции за използване, освен в различни смутита и сурови закуски като овесени ядки. Това е.


Иии, ти пък ще кажеш :smile:
Може да ползваш чия и в дресинг за салати, и в печива и във веган ястия (замества яйцата), и в десерти (чия пудинг), в протеинови барчета за спортисти. Мдааа :)

Да, и ти си права, но в действителност, никой нормален човек, ядящ яйца, и не знаещ какво да си прави чията няма да тръгне да си пържи чия с чушки на омлет. :lol:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Подариха ми чиа - какво да правя с нея?

Мнениеот Yunona » 30 Май 2017, 14:44

Andrey написа:Да, и ти си права, но в действителност, никой нормален човек, ядящ яйца, и не знаещ какво да си прави чията няма да тръгне да си пържи чия с чушки на омлет. :lol:


Ако някой тръгне да си пържи чия с чушки на омлет, хич няма да е нормален човек, без значение дали по принцип яде яйца :grin:
Но пък за веган или човек, спазващ пости, чията е чудесен слепващ агент в различни запеканки и мусаки. И отличен източник на протеини.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Подариха ми чиа - какво да правя с нея?

Мнениеот asdddwww » 30 Май 2017, 14:47

Аз много обичам чия, у нас винаги имам. Всеки ден ям чия, днес си я направих в смути, вчера беше кефир с овесени ядки, чия и плодове, за утре съм си планирал да разбъркам едни мъфини с чия. Приятелката ми отказва да яде всякакво месо и яйца с бременността, не се чувства добре само при миризмата им, затова подменям и разнообразяваме много менюто.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Подариха ми чиа - какво да правя с нея?

Мнениеот Kaya » 15 Юни 2017, 14:23

Сега хапвам чия всеки ден, много се зарибих и си правя чия с кисело мляко и чакам да стане на пудинг. Отгоре слагам няколко бадема и нарязан плод. :) просто божествено!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Подариха ми чиа - какво да правя с нея?

Мнениеот Bloody Mary » 13 Дек 2018, 16:10

Чиата я ям с кисело мляко и банан аз. Но трябва да престои няколко часа.
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Предишна

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта