Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот rose_92 » 29 Дек 2016, 22:52

Ох, и аз наскоро започнах нова работа на смени...И естествено защото съм нова ме набутаха да работя на абсолютно всички празници, което е ужасно..Не че работата е толкова неприятна, но някакси за мен Бъдни вечер, Коледа, Нова година и този период си е период, в който трябва да си си вкъщи със семейството си..поне няколко дни в годината..Ужасно е да знаеш, че почти всички почиват и са заедно вкъщи, а ти - на работа. По-натам ако имам късмета да намеря нещо с нормално работно време и почивка на празниците, определено бих сменила работата, защото не искам всяка година да е така...Ето сега и Нова година няма да мога да празнувам.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот franky » 30 Дек 2016, 10:18

Това наистина е много неприятно! Винаги съм съжалявала хората, които имат професия, при която няма значение дали е делник или празник. На тях сигурно и една седмица няма да им стигне да си починат както трябва :smile: .
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Яну 2017, 15:57

rose_92 написа:Ох, и аз наскоро започнах нова работа на смени...И естествено защото съм нова ме набутаха да работя на абсолютно всички празници, което е ужасно..Не че работата е толкова неприятна, но някакси за мен Бъдни вечер, Коледа, Нова година и този период си е период, в който трябва да си си вкъщи със семейството си..поне няколко дни в годината..Ужасно е да знаеш, че почти всички почиват и са заедно вкъщи, а ти - на работа. По-натам ако имам късмета да намеря нещо с нормално работно време и почивка на празниците, определено бих сменила работата, защото не искам всяка година да е така...Ето сега и Нова година няма да мога да празнувам.

Оф, да това е ужасно, особено, ако работата има и нощни, айде да свършваш в 10ч. пак иде дойде, можеш да се включиш в някое излизане. Но си търси работа на нормално работно време. И работаа на смени има предимства, но нормалното работно време е най-добре. :) И честито за новата работа,з нам, че дълго време търси! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот rose_92 » 05 Яну 2017, 09:12

Мерси ама още не се знае как ще е.. Този път най-накрая дали ще попадна на сериозни работодатели, което никога не ми се е случвало.. Ако исках да работя от понеделник до петък, да почивам събота и неделя по празниците, но не мога да чакам сто години.. Ако междувременно изскочи нещо по-добро ще сменя работата. А само да кажа за тия нощни смени, че ако са поредни е ужас - на мен ми трябват 2 дни да се наспя след нощна, но тук за съжаление не си дневна, нощна и 2 дни почивка, а както те сложат. Може и 4 поредни нощни да караш.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот PasDeDeux » 05 Яну 2017, 09:18

Че може ли така - 4 поредни нощни смени? :shock: Как се възстановява човек от такова нещо? Тотално му се обръща биологичния часовник и не знае сигурно кога е ден, кога нощ.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот denislavahristova » 05 Яну 2017, 22:48

Има си хора, които всяка вечер са нощна смяна, но за мен това е много тежко.
denislavahristova
 
Мнения: 124
Регистриран на: 04 Фев 2016, 21:43

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот valiopaf » 06 Яну 2017, 10:31

Кой както свикне и както е принуден да свикне. А за отпуските може и един ден да те накара да разпуснеш, зависи как прекарваш отпуската.
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот bojo_kolev » 07 Фев 2017, 15:59

Ако искаш да си починеш като се наспиш хубаво, и един ден е достатъчен. Ако искаш да пътешестваш, и една седмица е малко :smile: .
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот Monika_Spasova » 07 Фев 2017, 16:04

За почивка мисля, че около 4 дена истинска почивка стигат, вече за пътуване и преживяване,м колкото повече, толкова по-добре. За ремонт (стандартната българска ваканция) -около 2 седмици. :rolling:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот MGB » 08 Фев 2017, 12:10

Monika_Spasova написа:За почивка мисля, че около 4 дена истинска почивка стигат, вече за пътуване и преживяване,м колкото повече, толкова по-добре. За ремонт (стандартната българска ваканция) -около 2 седмици. :rolling:


Какъв е този ремонт за 2 седмици, това посмъртно не може да стане у нас. Две седмици излизаме отпуска заради него, но не можем да приключим за толкова и или викаме майстори да довършват, или вечер и събота и неделя се претрепваме от работа.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта