Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот Elica » 05 Сеп 2018, 11:15

Аз гледам да си взема 2-3 седмици наведнъж, така наистина успявам да презаредя, иначе ми се накъсва отпуската и реално не мога да релаксирам и да презаредя. Тази година ми се налага все да излизам за кратко, но често и в действителност не се чувствам починала.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот Rali_hr » 26 Сеп 2018, 12:53

Зависи как прекарам отпуската си, ако стоя и само лежа вкъщи, не ми стига и месец, дните ми минават неусетно и ми е скучно, не си почивам, Ако обаче, почивката ми премионе в разходки и екскурзии и 3-4 дни са ми достатъчни да заредя.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот Lollipop » 26 Сеп 2018, 20:34

И аз съм за активнат апочивка, много по-добре се чувствам от нея. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот ivan.stoqnov » 27 Сеп 2018, 10:12

Преди като бях мнлад работех друга работа и имах доста дни отпуска, които прекарвах много интензивно в пътувания, срещи с приятели, на море, на планина... На финала се чувствах много зареден с положителни емоции, но не и добре отпочинал. Сега работя в друга сфера с много по-малко дни отпуск и си вземам само по 1 седмица и я прекарвам със семейството си. Дали от възрастта не зная, но вече не ми се искат тия пътувания и срещи с много хора, и сега си почивам много по-добре. Но честно да си кажа иска ми се поне 2 седмици да мога да изляза, за да се порадвам на децата си.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Сеп 2018, 11:09

Обичам да съм активна, последните 3 дни почивни, които си бяха заради националния празник за мен си бяха много хубави, имах доста излизания и срещи, бях със семейството си и съм доволна, заредих се . И аз със стоенето у дома не се чувствам като в почивка, мързелувам - да, наспивам се - да, но не правя ли нещо, все едно се опитвам вода да нося с цедка, правя опит, ама не се получава.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот new_girl » 02 Окт 2018, 11:09

На мен ми трябват 2 дни за да "заредя батериите". Пълноценната почивка трябва да включва поне 10 часов сън и хубави емоции през деня :grin:
Аватар
new_girl
 
Мнения: 15
Регистриран на: 02 Окт 2018, 09:44

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот kalinka-kuku » 02 Окт 2018, 12:59

new_girl написа:На мен ми трябват 2 дни за да "заредя батериите". Пълноценната почивка трябва да включва поне 10 часов сън и хубави емоции през деня :grin:

МНого си бърза, за мен поне 3 дни, ако е между работните седмици, а за отпуск предпочитам да имам поне седмица. :) Иначе 2 дни ги прекарвам единия в пране и чистене, другия, ако имам някой ангажимент, който съм отложила и за почивка време не остава.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот Dipsy » 15 Окт 2018, 14:35

Ако не ме кефи работата, колкото и дни да имам отпуска, няма да ми омръзне да почивам и няма да кажа - край, напочивах се. обикновено винаги си намирам какво да правя по време на отпуски и да се поддържам заета, само че отпуските не са безкрайни. за това и не се задържам особено много в работен режим, но все ще дойде време да си намеря и аз място :roll:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот Frac » 23 Окт 2018, 08:43

Значи, ако се работи 4 дни в седмицата, 3 дни ще ми се отразят добре и няма да е толкова голямо натоварването. Тогава седмица бих могла да презаредя. Но като цяло предпочитам 10-14 дена да ползвам отпуска. Тази година се наложи всичката да я взема наведнъж, заради детето, но после сякаш започваш наново, едно такова ти е странно. И първите 1, 2 дена не се чувстваш на мястото си.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Колко дена отпуск са достатъчни на човек, за да си почине?

Мнениеот Jully » 23 Окт 2018, 09:18

И аз съм на мнението, че трябва да се намали работната седмица, 3 дни почивка са идеални, за да може реално да презареди човек, иначе се натрупват ангажименти и се оказва, че ходим на работа, за да си починем от почивните дни. :mrgreen:
Отпуската ми стига да е около седмица.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта