Докога живяхте с родителите си?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Anka » 12 Авг 2016, 13:50

Още живея с нашите, парите си ги харча само за себе си или купувам нещо за братлето. :) Не купувам нито храна, нито някакви други консумативи. :) Вижда ми се странно. :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Окт 2016, 10:08

fairy написа:Аз не виждам лошо да се живее при родителите до към 20-23 години, но през този период, ако работиш, би трябвало да даваш пари за консумативи, да купуваш нещо за ядене. А обратните случаи май са повече- да си кътат парите и родителите да поемат всичко. Но майките и бащите правят така, казват "парите си ги пази, тепърва ще ти трябват" и децата слушат :mrgreen: .

И в това няма нищо лошо, ако планират някакво по-интересно бъдеще. :wink: Но не бива просто да се прекалява, докато учат, като започнат да работят и т.н. няма лошо да бъдат при родителите си. Работата е там, че не бива да се позволява на децата да стават пиявици. Дори и след време със семейството си ако живеят заедно с родителите си, то да бъдат по-отговорни и да мислят за дома си и да инвестират в него. Не бива да се злоупотребява в нито една от двете посоки просто.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот srednogorski » 21 Окт 2016, 10:23

До 18 години. Стига толкова. И така трябва да е. Ама май, май сега има обратна практика, понеже все нямаме пари и да не плащаме безбожните наеми имам приятели мъже станали на по 35 години и живеят с техните. Аз това не мога да си гопредставя? А Вие? Прав ли съм?
Как си водят мацки у тях? :grin: Все им се чудя?
srednogorski
 
Мнения: 14
Регистриран на: 18 Окт 2016, 09:34

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот suzii » 21 Окт 2016, 10:30

Да и аз споделям мнението на Средногорски. То това на нищо не прилича. И аз имам такива приятели...
Мисля, че е въпрос на желание и самоуважение, клкото и да е трудно, не може все "тати носи, мама меси" и даже коша за боклук не си изхвърлят...
А за мен това не ги прави много, много истински мъже :mrgreen:
suzii
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Окт 2016, 16:26

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот dinkog » 21 Окт 2016, 10:34

Колко самоизъдржащи се хора, извън София могат да си позволят апартамент? :roll: Със заплата от около 700 лв дали може да се наеме хубав апартамент за поне 300 лева, да се плащат сметките, храната и да има за дискотеки? Лошото е, че в България време да се отделиш идва, когато имаш още един човек до себе си, който също да спомага с доходите. :roll:
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот annydance » 21 Окт 2016, 11:40

То и за София е трудничко сам да се оправяш, все си на ръба :smile: . Независимо къде живееш - дали в голям или малък град, е възможно да се справи човек, от личен опит го казвам. Прекалено много се страхуваме да опитаме и да се борим.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот zagrijena » 27 Окт 2016, 13:50

Може да се справи, но в повечето случаи все е на ръба и не може нищо да си позволи като странично удоволствие. Зависи за колко пари работи също. Ако е голяма заплатата, е друго вече.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Lollipop » 14 Мар 2017, 15:27

Не се борим и не го правим, защото при нас е напълно нормално да се живее с родителите, докато тръгнем да се женим, че и след тва :roll: колко са тея, които живеят сами?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Alex_mor » 14 Мар 2017, 15:53

С приема ми в университет се махнах от вкъщи, т.е. веднага след като завърших училище, първата година те ме издържаха, след това си намерих работа и се прехвърлих задочно, започнах сам да се справям и с разходите по университета.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Локумът » 20 Мар 2017, 16:29

Вижте, дори да не може да се справите, има тавански стаи за по 150 лева на месец наем, има съквартиванти ит.н, не става просто да се жиивее при родителите ди 50 години, да те няма да ви изгонят, но когато имате семейство, акоискате върнете се при вашите, но не и ако не сте видели самостоятелен живот и не сте се научили на ред малко и какво е да си възрастен.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта