Докога живяхте с родителите си?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Мар 2017, 10:06

Аз и все още живея с баща ми, т.е. ние се преместихме при него в голям апартамент, който ние поддържаме, сега ще ремонтираме и ще остаряваме в него. Приемам, че живеем самостоятелно, защото ние се грижим за дома, дори и за изхранването на него... :D Но да живея като паразит, и да ме хранят, не е за мен.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот кора-бия » 30 Мар 2017, 11:29

Ако се дават пари вкъщи да се грижиш за родителите си т.н. може, ама да седиш на 30 години да бозаеш още като бебе, да не знаеш как се плаща сметка за ток е малоумно и както каза някой по-горе направо си е провал и за детето и за родителя.
кора-бия
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Май 2015, 10:42

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот valensiq » 30 Мар 2017, 11:39

Не може да видим само другите, всеки гледа на него да му е добре, на някои им е добре родителите им да плащат всичко а те да си живеят там. Дори не го приемат като неправилно или че е паразитно.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот skyfly » 30 Мар 2017, 12:47

Аз все още живея с родителите си. Живеем извън града в едно прекрасно село,имаме голяма къща и живеем там майка ми баща ми, моето семейство - мъж и две момиченца. Подкрепяме се и си помагаме, заедно се грижим за градината. Мисля, че се справяме страхотно и имаме уважението си. Всеки пазарува и носи за вкъщи, но ние не купуваме много неща от магазина, храним се главно с неща излезли от нашата градина. Когато някой купи нещо, той го прави за всички без да мисли за това, дали ощетява или награждава някой под някаква форма. :roll:
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот krasi_more » 30 Мар 2017, 15:12

Трябва да се направи разлика, когато става въпрос за гояло семейство според мен, хванало живота в ръцете си и все пак под един покрив с родителите. Притеснителното е, когато големи хора, продължават да живеят живот на тийнейджъри, да разчитат на родителите си за голяма част от придобивките си, за храната си, за топлото и т.н.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Ваня Стойчева » 09 Апр 2017, 08:49

Да, то това е проблемът, а не, че някой физически е у дома си, ако няма възможност да е другаде. Но да се гледат от родитлеите, да лежат на техния гръб е смешно и грозно дори. Може да се развие отговорност и без да живееш самостоятелно!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот kikimoraa » 21 Апр 2017, 11:51

и аз го приемам, когато съжителството е пълноценно, но много хора прекаляват с това, че родителите им имат някакви възможности, или никакви и им се натрисат, докато станат семейни ... а това може и на 40 да стане!
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Snejna » 21 Апр 2017, 14:27

Да, пълноправно да живееш там, пак е простимо, но аз не се сещам за много такива, всички разчитат на родителите си за храна, за сметки и дори не го отразяват като нещо необичайно, а за тях е напълно в реда на нещата.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Апр 2017, 18:39

Това го разбирам, и аз живея така, е само че аз издържам родителя си с който живея- аз купувам храната, аз плащам сметките. Пари за това не получавам, та си представям да имам едно 30 годишно и него да го гледам. Това е провал на родителите, да продължават да хрантутят децата си, провал! Моето дете от сега расте с мисълта, че когато порасне не трябва да живее с нас. Обичам го много, много съм привързана към него, но искам да се научи как се живее тоя живот, а той не се живее, като тати носи, мама меси!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Lollipop » 22 Апр 2017, 11:39

много е важно обаче да се спомене, че живеенето под наем, където родителите плащат наема и сметките пак не е точно казано живеене самостоятелно..
Разбир асе, ако младия човек има нужда от помощ един - два месеца - добре, но ако не е така, то трябва да се обърне огромни внимание на начина на живеене и начина на препитание. Ако парите не стигат, не трябва да се търси мама и тате, а да се помисли добре как да се промени това положение.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта