Докога живяхте с родителите си?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Локумът » 22 Май 2017, 15:38

rabotnata pchela написа:Това го разбирам, и аз живея така, е само че аз издържам родителя си с който живея- аз купувам храната, аз плащам сметките. Пари за това не получавам, та си представям да имам едно 30 годишно и него да го гледам. Това е провал на родителите, да продължават да хрантутят децата си, провал! Моето дете от сега расте с мисълта, че когато порасне не трябва да живее с нас. Обичам го много, много съм привързана към него, но искам да се научи как се живее тоя живот, а той не се живее, като тати носи, мама меси!

Правилно си решила, децата трябва да знаят, че трябва да се отделят и да заживеят нормално след време. Не, че родителите няма да ги подкрепяме винаги, ама да се качват на главата ни.. не става просто! Имаме толкова познати, децата им една филия не могат да си намажат, а как ще живеят сами един ден, не знам, макар че знам, де, никога няма да са самостоятелни.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот qwerryyy » 23 Май 2017, 09:03

Не могат да се правят крайни заключения, все пак всеки е различен, някои имат нужда от подкрепата на родителите си по-дълго, важното е все пак да сме научени да се справяме сами. :roll: Лесно е когато лежиш на гърба на вашите, тати носи, мама меси, сметки не се плащат, храната не се купува и всичко се очаква на готово. :roll:
Все пак всеки трябва да поживее самичък известно време, поне.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот kalinka-kuku » 23 Май 2017, 10:30

Всеки сам може да прецени до кога трябва да живее с родителите си и дали и каква отговорност може да даде към тях самите. Като се има предвид, че повечето деца не дават и пукнат лев за семействата си, не мислят и не помагат на родителите си под никаква форма, защо да тръгнат да се изнасят? Това е отговорност, която трябва да се включи в израстването от съвсем рано и да се знае, че когато порасне ще дойде времето, в което трябва да напусне дома си.
Ако се замислите, по американските филми, често има моменти, в които се говори как детето е на 20+, а все още живее с родителите си, там не е нормално младежът да бъде с мама и тате. Докато при нас се подразбира, че ще се премести тогава, когато се задоми?!
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Jully » 23 Май 2017, 16:19

Имам познат, който се разведе и заживя отново с родителите си, заради издръжките, делото и т.н. не успя да се изнесе. Но когато беше в дома на раодителите си се грижеше на 100% за сметките и успяваше макар и скромно да напзарува храна,отнесе се отговорно към живота с родителите си. Това за мен е пълноценно съжителство, което няма нужда да бъде сочено като лошо или неправилно.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Май 2017, 16:32

Jully написа:Имам познат, който се разведе и заживя отново с родителите си, заради издръжките, делото и т.н. не успя да се изнесе. Но когато беше в дома на раодителите си се грижеше на 100% за сметките и успяваше макар и скромно да напзарува храна,отнесе се отговорно към живота с родителите си. Това за мен е пълноценно съжителство, което няма нужда да бъде сочено като лошо или неправилно.

Това наистина е пълценно и за мен не е нещо смешно или грозно, но когато се живее само като паразит, без да се прави нищо за да се спомогне съжителството, това вече е грозно и смешно.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Andrey » 25 Юли 2017, 09:11

Аз живях с нашите до 24 години, когато завърших се изнесох. това, че живеех на квартира извън града, но те ми плащаха сметките за мен си е живот с тях. Когато почнах работа започнах и сам да се оправям със сметките.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Авг 2017, 10:47

Все пак родителите ни за това са родители, за да ни помагат и да се грижат за нас, въпрос вече на самосъзнание е да се изнесе човек, когато му дойде времето. Сигурна съм, че никой родител не би изгонил детето си, ако няма възможност. Но ние тук забравяме за идеята да живеем със съквартиранти, което е нещо нормално по света.. вижте Приятели , сериала, всички имат съквартиранти и поделят сметките си, за да могат да живеят заедно и нормално. Защо тук го отказваме това нещо?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Andrey » 05 Яну 2018, 13:07

То дори няма лошо, ако човек на 30 години живее с родителите си, но да не живее при тях като дете. Дори да не плаща наем на жилището е редно да дава пари за раздходите и тук не говоря да даде по 50 лева на месец. Минимума би трябвало да е около 300 лева, защото ако живее сам храната, консумативите му интернет сметки и телевизия няма да са по-малко пари, а тук получава дори персонална готвачка и чистачка.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Malina » 06 Яну 2018, 14:48

Точно така, дори и да се живее заедно, е редно да се дава голям процент за домакинството, все пак един голям човек се храни повече от малък, разходите са му повече, а и най-малкото е по-полезно за вътрешното усещане, че не живееш като пиявица!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Elica » 17 Яну 2018, 12:52

на 23 години се преместих да живея със съквартирантка, до тогава учех в моя град. :) Много ми беше забавно да живея с друго момиче на моята година, стаснахме много добри приятелки и до днес сме такива. Всеки трябва да се отдели от родителите си. Преди 3 месеца се омъжих и вече не си представям да отида да живея при родителите ми. А имам доста познати, които живеят с техните и се възползват доста умело от това.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта