Докога живяхте с родителите си?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Rali_hr » 04 Апр 2018, 14:04

Милинка написа:Аз съм студентка и сега живея сама. Но по принцип не съм се отделила още. През почивните дни се прибирам. В днешно време е сложно от раз да си самостоятелен в собствено жилище - парите все не стигат.

Аз съм живеела със съквартиранти, дори и след като започнах първата си работа, тук изобщо не говорим за студентство и за времето, когато още родителите ти те издържат. Тук по-скоро става въпрос за хора с работа, с препитание, често млади хора вземат по-големи заплати от родителите си, а в същото време ядат храната купена от тях, ползват ток, телефони, интернети и прочие, без да дават никакви пари...
Когато бях студентка, след като завърших си намерих работа в града, в който учих, намерих си съквартиранти, издържах се сама, дори успях да спестя. Двете неща са коренно различни, нали? :) Никой не говори да завършим и да заживеем в супер лукс в собствено жилище на 100 метра от Витошка.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Pipilota » 02 Юли 2018, 14:12

ваеки си го представя как изведнъж завършва, става милионер, и изобщо пей сърце, ама животът е един голям шут в задника, поне през по-голямата част от времето. Освена, ко не наследите някой добър семеен бизнес, е доста трудно да станеш "голям " още в началото на живота си.
Но да легнеш на гърба на родителите си е отвратително, направо го ненавиждам това нещо! МНого е грешно, много е неправилно!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот ivan.stoqnov » 03 Юли 2018, 17:06

Още живеем с родителите ми. Имаме голям апартамет и не виждам нищо лошо в това, нали сме семейство. Спокоен съм, че децата ми са прибрани, нахраени в уюта и спокойствието на дома под топлите грижи на баба и дядо.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Kremiliya » 04 Юли 2018, 09:25

Зависи какво е съвместното живеене, ако е вариант, в който родителите покриват всички нужди на дома - перат дрехите, готвят, чистят, плащат сметките е направо обидно и жалко за родителите, че отглеждат такива деца.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот milenapetrova » 12 Юли 2018, 14:21

Все още си живеем заедно
Аватар
milenapetrova
 
Мнения: 44
Регистриран на: 03 Авг 2017, 21:02

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Тъжна Луна » 12 Юли 2018, 17:18

Пиленцето отлетя като завърших даскало и хукнах да уча виШото :lol: и те така те. Нямаше трудности, всичко беше приключение и днес изобщо не го правя на въпрос. ама има хора дето си живеят и сега с родителите и аз не ги съдя, има и такива които обстоятелствата ги принуждават и други дето си остават доживотно зависими психически от родата
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Dalia » 12 Юли 2018, 17:30

Отдавна не живея с родителите си. Но много от моите познати все още си живеят така за да пестят средства. Всеки сам избира кое е най-доброто решение за него.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот Kaya » 23 Юли 2018, 16:02

Не го приема, всеки трябва да поживее сам, най-малкото е и много приятно да се откъснеш от родителите си и да видиш света сам. А и по-младите, как водят гаджета, мама на следващяи ден им купува чехли ли?!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот ivan.stoqnov » 25 Юли 2018, 17:17

Не виждам нищо лошо, че си живеят с техните... То вече всичко се обърка, значи те е срам да ходиш с мъж дето живее с майка си, а с такъв дето има жена и деца, не, нали и туй е семейство все пак!
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Докога живяхте с родителите си?

Мнениеот svetlozara » 17 Авг 2018, 09:08

ivan.stoqnov написа:Не виждам нищо лошо, че си живеят с техните... То вече всичко се обърка, значи те е срам да ходиш с мъж дето живее с майка си, а с такъв дето има жена и деца, не, нали и туй е семейство все пак!

Къде в темата някой е упоменал, че някой излиза с женен мъж с деца? Направо се чудиш какво да измислиш,а ти като си мамино синче - много хубаво за теб! Но аз смъж, който не може да бъде самостоятелен и не знае как да си носи отговорността не бих се занимавала.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта