На почивка - с децата или без?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

На почивка - с децата или без?

Мнениеот Kaya » 15 Авг 2016, 15:12

Имам възможност да заминем на почивка с мъжа ми без децата. Дъщеря ми е на 10 години, бебето на 5 месеца. Имам възможност да оставя децата и да заминем на море двамата с мъжа ми само, а те да останат тук при бабите.
Чудя се обаче, кое е най-добрият избор, дали е лоша постъпка, да оставим децата, а ние да отидем само двамата на море? Вие какво мислите, ако сте на мое място, бихте ли взели децата си с вас на море или ще се откъснете от всички задължения за един спокоен уикенд с половинката?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: На почивка - с децата или без?

Мнениеот silver933 » 15 Авг 2016, 15:50

Ми аз бих заминал без децата, така че давайте смело. Всеки има право на почивка и да си лежи и да се наспи, така че не мислете много хорското мнение. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: На почивка - с децата или без?

Мнениеот Локумът » 16 Авг 2016, 10:44

Нали за това ги имаш тея деца, и те да живеят някакъв живот. АКо бяхме в твоето положение по-скоро щяхме да оставим бебето, защото за него морето би било опасно и бихме си взели 10 годишното дете на море, вместо да стои с баба си.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: На почивка - с децата или без?

Мнениеот qwerryyy » 16 Авг 2016, 10:56

И без друго през цялото време даваш вниманието си по децата, напълно заслужено е в един момент да си починеш без тяхното присъствие. Нищо няма да им стане, ако пропуснат почивката,или родителите им отидат сами. А и никой не е казал, че те трябва да знаят вие къде отивате. Това по повод опасенията, че ще оставите голямото дете, което разбира. Просто то отива на гости на баба си и толкова, а вие какво ще правите него не го интересува. :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: На почивка - с децата или без?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Авг 2016, 15:01

Никога не бих заминала на почивка без детето ми. В крайна сметка, ако за мен морето е спокойствие и препичане, за него е истинско приключение. Начинът, по който му светват очите като види морето, кефа, с който се хвърля във водата са безценни за мен. Имаш голямо дете на 10 години, защо искаш да го лишиш от подобно преживяване? Не разбирам как може детето ти да ти е в тежест, да искаш да избягаш от него.. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: На почивка - с децата или без?

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Авг 2016, 15:44

И аз мисля, че не е честно спрямо детето, освен ако вече не сте го водили на почивка и сега искате да отидете сами и пак ми се струва малко гадно. Представете си вие да имате възможност да сте някъде с приятна компания, на място, което много ообичате но да не отидете и то без важна причина.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: На почивка - с децата или без?

Мнениеот balsam » 17 Авг 2016, 10:54

Където ходя на почивка, и децата ми са с мен. Като пораснат, няма да искат да идват с нас сигурно, но сега още ходим заедно. Случвало се е един път може би да отидем със съпруга ми някъде двамата, но най-много за една събота и неделя, не повече. Приятно е, дори и за два дни има нужда човек да отпочине от детски капризи и претенции :twisted: , но предпочитам да им показваме различни места и красоти. С баба и дядо винаги могат да бъдат.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: На почивка - с децата или без?

Мнениеот Rali_hr » 17 Авг 2016, 12:32

Бих си позволила един уикенд да отида някъде без децата, ако не е подходящо и те да са там. Но иначе предпочитам да съм заедно с дечицата, за да могат да се радват на случки в живота си. А и миговете с тях така бързо минават, че не бих ги заменила. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: На почивка - с децата или без?

Мнениеот julianne » 17 Авг 2016, 15:12

С деца на почивка не мога да кажа, че родителите наистина си почиват :lol: . Едно дърпа насам, друго натам, едно иска нещо, другото пищи за нещо си, лудницата е пълна :smile: . Но е много гадно да ги зарежеш, ти да си отидеш за седмица или повече и да си гледаш кефа, а те да са заврени на някое село или на добре познато място с баба и дядо.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: На почивка - с децата или без?

Мнениеот Pipilota » 17 Авг 2016, 15:32

Жестоко е да ги оставиш. Ако планите уикенд, отиди, но ако е за седмица вземи дъщеричката си :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта