Наем или заем? Дали да изберем жилище под наем, или ипотечен кредит?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Наем или заем? Дали да изберем жилище под наем, или ипотечен кредит?

Мнениеот puhcheto » 14 Дек 2016, 14:30

За мен по-сигурно вложение на парите в имоти няма. Земя, имот си държат цената и е добре да притежаваш. Да живееш в него, да го даваш под наем, да го продадеш един ден - все е на кяр.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Наем или заем? Дали да изберем жилище под наем, или ипотечен кредит?

Мнениеот fawla » 14 Дек 2016, 15:51

Като цяло е огормна инвестиция, защото в крайна сметка, с изплащането, ремонта и мебелите , може да ти излезе и толкова, колкото да си цял живот на квартира. Само че в края в единия случай имаш нещо, в другия не.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Наем или заем? Дали да изберем жилище под наем, или ипотечен кредит?

Мнениеот svetlozara » 14 Дек 2016, 17:28

По-добре да си имаш нещо, пък когато решиш да пътуваш пак го прави, лошо няма.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Наем или заем? Дали да изберем жилище под наем, или ипотечен кредит?

Мнениеот annydance » 15 Дек 2016, 11:06

Друго си е като родителите ти имат апартамент в града, къща на село, ти си единствено дете и после всичко това остава за тебе :mrgreen: . Колко хора така си оправят живота по този начин. И хич не се и бутат да си купуват жилище.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Наем или заем? Дали да изберем жилище под наем, или ипотечен кредит?

Мнениеот Mon_ton » 20 Дек 2016, 13:22

annydance написа:Друго си е като родителите ти имат апартамент в града, къща на село, ти си единствено дете и после всичко това остава за тебе :mrgreen: . Колко хора така си оправят живота по този начин. И хич не се и бутат да си купуват жилище.

Да, звучи супер, но и много повърхностно, не всичко е пари и наследство, но е обкелчение, в което няма нищо лошо! Дори и да са няколко деца, с един наследствен апартамент, той да се продаде, пак ще има нещо за тея деца един ден, може и част да е, но ще успеят да си имат някакъв старт за собствено жилище, или да изплатят вече закупено.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Наем или заем? Дали да изберем жилище под наем, или ипотечен кредит?

Мнениеот fairy » 20 Дек 2016, 13:27

И затова после се намразват братя и сестри, защото от пуста лакомия всеки мисли, че е ощетен. И става една, не могат да се гледат. Това вече не го приемам.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Наем или заем? Дали да изберем жилище под наем, или ипотечен кредит?

Мнениеот Ваня Стойчева » 20 Дек 2016, 15:35

fairy написа:И затова после се намразват братя и сестри, защото от пуста лакомия всеки мисли, че е ощетен. И става една, не могат да се гледат. Това вече не го приемам.

Затова, по твоята логика, може би е най-добре всички да живеят под наем, родителите да мизерстват на старини, само защото има злобни хора? Не виждам как може да си ощетен, ако апартамента струва 40 000 и се раздели на две, всеки взема по 20 000 и шапка на тояга. Това, че не се дели правилно и се съгласят на едни претенции или нещо подобно, то това е друг въпрос.
Мисля, че темата много се измести, все пак въпросът не е дали децата ми ще се разсърдят, ако имам глупостта да си купя апартамент, а дали да се рискува да се купи жилище или не.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Наем или заем? Дали да изберем жилище под наем, или ипотечен кредит?

Мнениеот rose_92 » 21 Дек 2016, 01:42

Според мен е много по-добре да си имаш нещо твое. Така или иначе ще давате пари за този наем, който ще е горе-долу колкото една вноска. Ако изплащате кредита за 20-30 г. и вземете нормално жилище с 2-3 стаи в по-евтин квартал, няма да ви излиза много по-скъпо на месец от една квартира. Тогава какъв е смисъла да не изтеглиш кредит и да изплащаш нещо, което един ден ще е твое? За мен парите, давани за квартира, са пари на вятъра. И не виждам как като си под наем ще живееш много по-добре, а като изплащаш кредит ще се ограничаваш много. Та нали и в двата случая трябва да даваш по няколко стотин лв. на месец само дето в единия случай ги даваш на някой си, а в другия ги влагаш в нещо.
И наистина ако човек няма къде да живее на старини, по-добре да тегли кредит и да се подсигури, защото не се знае какво го чака и с тези мизерни пенсии какво ще прави? Аз в момента има къде да живея, но когато дойде време за семейство няма да има и затова много съм си мислила по този въпрос..За мен по-доброто решение е да си имаш свой дом, колкото и да ти коства това.Ще се лишаваш за по-добро бъдеще и за децата си.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Наем или заем? Дали да изберем жилище под наем, или ипотечен кредит?

Мнениеот iwoni » 21 Дек 2016, 10:57

Никой не знае как ще се превърти живота и в какво положение ще бъдем, но по-добре се подсигури, пък каквото дойде.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Наем или заем? Дали да изберем жилище под наем, или ипотечен кредит?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Дек 2016, 14:44

iwoni написа:Никой не знае как ще се превърти живота и в какво положение ще бъдем, но по-добре се подсигури, пък каквото дойде.

И аз съм на това мнение. Ако имам възможност след години, нека да нямам нужди и да е било безсмислено, че съм изплащала кредит, но ако нямам, мога ли да легна на гърба на детето ми?! :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта