Колко дни закъснение на цикъла е притеснително?

Re: Колко дни закъснение на цикъла е притеснително?

Мнениеот Pipilota » 10 Ное 2016, 10:18

Ако едната до другата менструация има 40 дена разлика, то това вече е много, около 25-35 дни са нормални периоди. Отгоре на всичкото, сексуалните периоди се влияят и от това колко често правиш секс, ако се случва рядко, организма естествено разрежда менструалните периоди.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Колко дни закъснение на цикъла е притеснително?

Мнениеот Rali_hr » 11 Ное 2016, 12:57

Pipilota написа:Ако едната до другата менструация има 40 дена разлика, то това вече е много, около 25-35 дни са нормални периоди. Отгоре на всичкото, сексуалните периоди се влияят и от това колко често правиш секс, ако се случва рядко, организма естествено разрежда менструалните периоди.

тя и менопауза така се "лекува" с активен сексуален живот, може да се намали забавянето на някои процеси в тялото.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Колко дни закъснение на цикъла е притеснително?

Мнениеот S_Milenska » 11 Ное 2016, 14:45

И все пак , според лекарите до около 40 дена няма причини за притеснение, но след това може да има за какво да се тревожим. Аз също съм забелязала, че след не особено активен сексуален живот, цикъла ми се променя с ден- два.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Колко дни закъснение на цикъла е притеснително?

Мнениеот Harmony » 15 Ное 2016, 17:16

Не съм се замисляла, че може да има някаква връзка между цикъла и сексуалния живот. Не съм забелязала да си влияят по отношение на продължителността на цикъла. Единственото, което ми е направило впечатление е, че не ми се прави много секс, когато наближава да ми идва.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта