Колко дни закъснение на цикъла е притеснително?

Колко дни закъснение на цикъла е притеснително?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Авг 2016, 10:46

От няколко месеца наблюдавам някакво закъснение на цикъла ми. В началото карах на спомени, не си записвах, защото винаги е редовен, но този месец реших вече да водя записки. И ето, закъснението вече е налице, трябваше да ми дойде още вчера, а нищо. Последните месеци все ми закъснява и ми идва в порядъка на 30-34 дни, което сякаш е много, макар че до 35 влизало уж в границите на нормалното.
Все пак не знам дали имам повод да се притеснявам, може би нещо не е наред, всичко започна след една драстична диета, която беше преди няколко месеца и от тогава цикълът ми се побърка. Какво ще ме посъветвате? Излишно ли се филмирам, или трябва да почна да се ослушвам за някакви други симптоми и проблеми?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Колко дни закъснение на цикъла е притеснително?

Мнениеот Nightmare » 17 Авг 2016, 12:07

На мен най-много 5-6 дена ми е закъснявало и това един или два пъти за всички години, откакто имам цикъл. Но при теб щом се наблюдава от няколко месеца тази нередовност, трябва да отидеш на гинеколог според мен. До една седмица мисля, че е нормалното, повече време ако закъснява, не е.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Колко дни закъснение на цикъла е притеснително?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Авг 2016, 12:29

Закъснява ми малко, в рамките на 3-4 дни не повече. :) не съм имала случаи, в които да не ми идва по седмица или две и чак тогава. :roll: Обаче май е най-добре наистина да се консултирам с лекар, но чак след месец мога да отида, сега ми е напълно невъзможно. Ще чакам и тоя месец, за да мога да говоря с точни дни на лекаря. ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Колко дни закъснение на цикъла е притеснително?

Мнениеот sofi_black » 18 Авг 2016, 13:32

Такова закъснение от 3-4 дни не е притеснително според мен. Моят цикъл никога не е идвал точно на датата, винаги е избързвал или закъснявал с ден, два или три. Дори се е случвало и два пъти в месеца да ми дойде. А не съм имала проблеми. Всичко влияе, дори и климатичните промени.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Колко дни закъснение на цикъла е притеснително?

Мнениеот fawla » 18 Авг 2016, 15:23

Аз също не бих се притеснявала излишно, но ако ти не се чувстваш добре за свое успокоение можеш да посетиш лекар. Диети, промени, всякакви стресови ситуации за организма, които за теб дори не ти изглеждат като стрес, могат да повлияят.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Колко дни закъснение на цикъла е притеснително?

Мнениеот iwoni » 19 Авг 2016, 11:00

Диетата явно е била голям стрес за организма ти и се е ошашкал. Дай му време да се възстанови и предполагам, че цикълът ще си възвърне предишния ритъм. Ако започне да прескача месеци, тогава нещата са сериозни. Не знам на колко години си, но при всяка жена е индивидуален цикълът и затова слагат по-широки граници, когато говорят за времетраенето му.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Колко дни закъснение на цикъла е притеснително?

Мнениеот Jully » 19 Авг 2016, 11:21

И асз си мисля, че най-вероятно е заради стресът, който преживява организма ти, ако постоянно си на диети, които не ти дават резултати, или обратното - сваляш килограми и т.н. трябва да се вслушваш добре в тялото си и поетапно да помислиш кога си се чувствала най-добре и то ва без да влияе на цикъла. Но задължително се консултирай с лекар, за да изключиш някакви проблеми! :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Колко дни закъснение на цикъла е притеснително?

Мнениеот Slavena » 19 Авг 2016, 12:17

на мен ми закъснява с по седмица или ми идва с толкова по-рано изобшто не се притснявай няма нищо страшно, всеки организам е различен и ти се отразява всеи месец по тазли4ен начин няма нищо притеснително в това, че тоя месец не ти идва, нали се появява. а и ако те боли корема зна4и имаш оволация и няма защо да се тревожиш 4е нещо не ти е наред
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Колко дни закъснение на цикъла е притеснително?

Мнениеот Ваня Стойчева » 19 Авг 2016, 12:55

Всяко отклонение в менструацията трябва да се взема под внимание, особено ако продължава по-дълго време, и има някаква нова цикличност, която е изменана от обичайното. При теб е така, явно. По-добре да се консултираш и да ти е мирна главата:)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Колко дни закъснение на цикъла е притеснително?

Мнениеот dessiblond » 09 Ное 2016, 22:36

Неидването на цикъла със седмици или неспирането му дълго време са доста притеснителни и причината трябва да я установи гинеколог, защото може да е най-различна.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта