Как да почистя хубаво мелачката за кафе?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как да почистя хубаво мелачката за кафе?

Мнениеот penny » 17 Авг 2016, 16:11

Здравейте! Купих си мелничка за кафе, защото предпочитам аз да си го меля. Така знам, че пия истинско кафе и мога да комбинирам различните видове. Няколко пъти съм я използвала, но не мога да почистя хубаво мелничката. Започна вече да се задръства, за оцветяването да не говорим. Един-два пъти я използвах и за смилане на различни подправки като сминдух, черен пипер и след тях остава натрапчива миризма, която не е приятно да се усеща в кафето. Знаете ли как и с какво да я почиствам по-ефикасно? Как да направя така, че миризмите да не се смесват и смилането на продправки да не пречи на смилането на кафе?
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Как да почистя хубаво мелачката за кафе?

Мнениеот Kaya » 17 Авг 2016, 16:54

Зашо не пуснеш да се завърти вътре малко сода и оцет/ :) после ще я измиеш добре исъс сигурност ще се отървеш от миризмите :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да почистя хубаво мелачката за кафе?

Мнениеот pravilno » 18 Авг 2016, 10:09

Продават едни специални естествени препарати за почистване на кафемелачки. Те са на зрънца и се слагат в машинката. Пускат се ножовете да поработят с препарата и готово. Само трябва да се внимава след това с първите смилания на кафе. Изхвърлят се, за да няма остатъци от препарата. Премахва наслагванията по ножовете и миризмите. Предполагам, че има същото действие и при смилането на подправки.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Как да почистя хубаво мелачката за кафе?

Мнениеот red_eyes » 18 Авг 2016, 10:44

Аз лично се притеснявам от такива препарати, колкото и да ги водят за естествени. Сложи ориз да се смели малко и си готова.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Как да почистя хубаво мелачката за кафе?

Мнениеот sofi_black » 18 Авг 2016, 13:35

С четка не става ли? Аз моята така я почиствам. Виж, за миризмата не мога да кажа нищо. Използвам си я само за мелене на кафе и не ми пречи.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Как да почистя хубаво мелачката за кафе?

Мнениеот fawla » 18 Авг 2016, 15:22

Никога не съм се замисляла, но моята винаги я оставям отворена след като я ползвам - измивам я и я оставям отворена и нямам проблеми с миризмата.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как да почистя хубаво мелачката за кафе?

Мнениеот viking » 19 Авг 2016, 11:28

Аз не пия кафе и затова не меля такова, но си купих специално кафемелачка, за щото често си меля подправки. Обичам техните аромати и не ми пречи да се смесват и затова рядко я почиствам. Но понякога ми се случва :mrgreen: и използвам кърпа или просто я изплаквам. Забелязвам и леко оцветяване, но не драматизирам, все пак употребява се мелачката, не може да е като нова :smile: .
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Как да почистя хубаво мелачката за кафе?

Мнениеот anetageorgieva » 27 Сеп 2016, 00:36

Пробвай да я почистиш с лимонов сок, мисля,че ще стане.
anetageorgieva
 
Мнения: 119
Регистриран на: 08 Сеп 2016, 19:35

Re: Как да почистя хубаво мелачката за кафе?

Мнениеот niya_mazova » 27 Сеп 2016, 09:05

Лимоновият сок може да се справи с оцветяването и миризмата, но дали ще се справи с натрупванията от кафе?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта