В училищата да няма чистачки, а децата сами да почистват - какво е мнението ви?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: В училищата да няма чистачки, а децата сами да почистват - какво е мнението ви?

Мнениеот Стойо.Стоев » 20 Авг 2016, 10:50

Идеята е отлична. Е, не говорим да отпаднат хигиенистите, но децата да не ги виждат, да мислят че чистотата е в резултат на техният труд - впрочем на тия, които твърдят, че децата били достатъчно натоварени - това е просто вид игра. Но така ще знаят да не цапат, за разлика от манталитета на доста от рода на Ганьо Балкански....
Стойо.Стоев
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Авг 2016, 10:47

Re: В училищата да няма чистачки, а децата сами да почистват - какво е мнението ви?

Мнениеот annydance » 22 Авг 2016, 09:27

Децата по цял ден прекарват в училище - до обяд часове, следобяд занимална, така че тези, които казват, че няма кога да се свърши нещо друго и допълнително ще утежни чистенето положението на учениците, не са съвсем прави. Дори може да послужи за почивка подобна дейност. Някаква елементарна помощ на чистачките могат да оказват, нищо няма да им стане.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: В училищата да няма чистачки, а децата сами да почистват - какво е мнението ви?

Мнениеот Snejna » 22 Авг 2016, 13:32

Хем се говори да си чистят тоалетните, да си чистят и метат стаята, да си бършат прозорците, после стана само минимална дейност?! :lol: Да, децата могат да си почистят шкафчетата и бюрата, но да мият тоалетните не мисля, че е нещо нормално, най-малкото има силни препарати, които не са подходящи за малки деца.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: В училищата да няма чистачки, а децата сами да почистват - какво е мнението ви?

Мнениеот Ваня Стойчева » 22 Авг 2016, 15:51

Има много малко информация по въпроса. В почистването се включва абсолютно всичко - чистене на масите, на столовете, на тоалетните, на пода, на прозорците. Това ако за вас е малко почистване, някоя от вас да дойде у нас да изчисти. :lol:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: В училищата да няма чистачки, а децата сами да почистват - какво е мнението ви?

Мнениеот Локумът » 23 Авг 2016, 12:07

Аз предлагам да ходят и по домовете на съучениците си да почистват. :) Мисля, че е малко да си бършат кенефите в училище, трябва и двора да метат, а ако има ремонти и ремонти да правят.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: В училищата да няма чистачки, а децата сами да почистват - какво е мнението ви?

Мнениеот balsam » 23 Авг 2016, 14:01

То направо голяма истерия това чистене :lol: ! Едва ли има опасност децата да се хванат да вършат такова нещо насила. На тях им е приятно да се грижат за чистотата и природата и сами се включват в такива инициативи, ако са привлечени и заинтригувани. Вижте само колко дейно взимат участие в кампанията на БТВ например.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: В училищата да няма чистачки, а децата сами да почистват - какво е мнението ви?

Мнениеот asdddwww » 23 Авг 2016, 14:04

balsam написа:То направо голяма истерия това чистене :lol: ! Едва ли има опасност децата да се хванат да вършат такова нещо насила. На тях им е приятно да се грижат за чистотата и природата и сами се включват в такива инициативи, ако са привлечени и заинтригувани. Вижте само колко дейно взимат участие в кампанията на БТВ например.

Това е различно. Племенникът ми обожава д помага в градината, все полива цветята, оправя леглата. но когато стане задължение, вместо , ако в момента иска да рисува, трябва да изчисти тоалетната, вече е различно и няма удоволствие, нито желание.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: В училищата да няма чистачки, а децата сами да почистват - какво е мнението ви?

Мнениеот fawla » 25 Окт 2016, 13:59

Когато нещо не се прави на сила, а по желание е съвсем различно, ако се прави на сила и да им е гадно един вид, вече е друго.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: В училищата да няма чистачки, а децата сами да почистват - какво е мнението ви?

Мнениеот Био доктор » 25 Окт 2016, 14:42

Ако някой прочете, че в Япония ядат доматите с коловете, ще се втурнете ли да пригласяте, че и в БГ може да се прилага това и да се впускате в излишни уточнения и логорея? :grin:
В училищата, ако не сте виждали се огледайте стаите имат и прозорци, в Япония и стъклата ли чистят децата или в статията не е ставало дума чак за такива подробности.
Хайде нека децата ни ходят на училище да получават знания, а ние да им създадем хигиенни навици, които да прилагат и в училище. Аз лично леличка с малък седалище в училище или детска градина не съм виждал и не ми се вярва такива големи седалища да са направили от пребиване от работа да чистят след деца ни. :wink:
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: В училищата да няма чистачки, а децата сами да почистват - какво е мнението ви?

Мнениеот fawla » 25 Окт 2016, 15:02

Био доктор написа:Ако някой прочете, че в Япония ядат доматите с коловете, ще се втурнете ли да пригласяте, че и в БГ може да се прилага това и да се впускате в излишни уточнения и логорея? :grin:
В училищата, ако не сте виждали се огледайте стаите имат и прозорци, в Япония и стъклата ли чистят децата или в статията не е ставало дума чак за такива подробности.
Хайде нека децата ни ходят на училище да получават знания, а ние да им създадем хигиенни навици, които да прилагат и в училище. Аз лично леличка с малък седалище в училище или детска градина не съм виждал и не ми се вярва такива големи седалища да са направили от пребиване от работа да чистят след деца ни. :wink:

Ахаам, точно, ако по света го правят, значи е правилно, то вярно, че Японците са добър пример, ама чак пък толкова..
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта