В училищата да няма чистачки, а децата сами да почистват - какво е мнението ви?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: В училищата да няма чистачки, а децата сами да почистват - какво е мнението ви?

Мнениеот roksana » 25 Окт 2016, 15:48

Био доктор написа:Ако някой прочете, че в Япония ядат доматите с коловете, ще се втурнете ли да пригласяте, че и в БГ може да се прилага това и да се впускате в излишни уточнения и логорея? :grin:
В училищата, ако не сте виждали се огледайте стаите имат и прозорци, в Япония и стъклата ли чистят децата или в статията не е ставало дума чак за такива подробности.
Хайде нека децата ни ходят на училище да получават знания, а ние да им създадем хигиенни навици, които да прилагат и в училище. Аз лично леличка с малък седалище в училище или детска градина не съм виждал и не ми се вярва такива големи седалища да са направили от пребиване от работа да чистят след деца ни. :wink:


Не мисля, че издребняването е същественото в случая и дали трябва да чистят прозорци или не, принципът е важен. В училище не е само да получиш знание. Там си е малък модел на обществото и има много неща освен получаването на знания. Учиш се и как да общуваш с другите, как да разрешаваш конфликти, а защо и не как да пазиш средата, в която си.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: В училищата да няма чистачки, а децата сами да почистват - какво е мнението ви?

Мнениеот gabinka_80 » 25 Окт 2016, 16:06

Ама какво толкова искате да ви чистят децата, да бършат и мият стаите, не мислите ли, че са изморени?
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: В училищата да няма чистачки, а децата сами да почистват - какво е мнението ви?

Мнениеот Био доктор » 25 Окт 2016, 20:01

roksana написа:
Био доктор написа:Ако някой прочете, че в Япония ядат доматите с коловете, ще се втурнете ли да пригласяте, че и в БГ може да се прилага това и да се впускате в излишни уточнения и логорея? :grin:
В училищата, ако не сте виждали се огледайте стаите имат и прозорци, в Япония и стъклата ли чистят децата или в статията не е ставало дума чак за такива подробности.
Хайде нека децата ни ходят на училище да получават знания, а ние да им създадем хигиенни навици, които да прилагат и в училище. Аз лично леличка с малък седалище в училище или детска градина не съм виждал и не ми се вярва такива големи седалища да са направили от пребиване от работа да чистят след деца ни. :wink:


Не мисля, че издребняването е същественото в случая и дали трябва да чистят прозорци или не, принципът е важен. В училище не е само да получиш знание. Там си е малък модел на обществото и има много неща освен получаването на знания. Учиш се и как да общуваш с другите, как да разрешаваш конфликти, а защо и не как да пазиш средата, в която си.


И аз не мисля, че трябва да се издребнява и да се обсъждат подобни глупости граничещи с налудничавост деца да се превръщат в чистачи на училището си. Децата трябва да се учат вкъщи на хигиенни навици и да ги спазват в училище и на улицата! В училище се ходи да се получават знания и учителите са там за да преподават знанията и опита си. Чистачите са там за да поддържат чистотата в училището и т.н...
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: В училищата да няма чистачки, а децата сами да почистват - какво е мнението ви?

Мнениеот niya_mazova » 26 Окт 2016, 17:13

Съгласна съм, че вкъщи се учат на тези навици, но както виждаме няма голям ефект, защото не се спазва хигиена нито в училище, нито на улицата. И възрастните имат нужда от подобно "обучение".
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: В училищата да няма чистачки, а децата сами да почистват - какво е мнението ви?

Мнениеот Био доктор » 26 Окт 2016, 17:15

niya_mazova написа:Съгласна съм, че вкъщи се учат на тези навици, но както виждаме няма голям ефект, защото не се спазва хигиена нито в училище, нито на улицата. И възрастните имат нужда от подобно "обучение".


Не е важно само възпитанието на думи вкъщи, важен е личният пример. Децата са сублимат на родителите си и обществото, в което живеем.
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: В училищата да няма чистачки, а децата сами да почистват - какво е мнението ви?

Мнениеот Lilly_milly » 27 Окт 2016, 10:53

Всички виждаме от нещата, които се случват, че обществото ни не струва в по-голямата си част. Тогава какво лошо има да се направи опит да променим нещо дори и като се въведе учениците да си чистят класната стая?
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: В училищата да няма чистачки, а децата сами да почистват - какво е мнението ви?

Мнениеот Био доктор » 27 Окт 2016, 18:07

Нищо лошо, само това, че не е тяхна работа да почистват класната си стая. Тяхна работа е да я пазят чиста, а чистачката да мине след тях и да почисти това, което остава след ежедневното ползване на класната стая и няма как да бъде избегнато, колкото и да пазят чисто децата в класната стая...
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: В училищата да няма чистачки, а децата сами да почистват - какво е мнението ви?

Мнениеот penelopa » 27 Окт 2016, 20:43

Какво значи не е тяхна работа? Да, те не са там да чистят, а да учат, но защо да не дадат своя принос за нещо, което пряко ги засяга? Всеки може да помогне и да допринесе за всяко едно нещо на тази земя, а не да казва, че не е негова работа или не го засяга. Вкъщи например едно дете не трябва да мие чиниите, защото това е работа на майка му ли?
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: В училищата да няма чистачки, а децата сами да почистват - какво е мнението ви?

Мнениеот Био доктор » 27 Окт 2016, 22:00

Всъщност скачаш от трън та на глог просто да си в темата... Не е работа на ученика да мете класната стая, но е работа на ученика да си хвърли отпадъка от закуската или скъсаният лист в кошчето за боклук в стаята, а не на пода в класната стая...
Не е работа на ученика да мие тоалетна в училище, но е работа на ученика като ползва тоалетната да я остави във вид, които не налага да влиза след него чистачката да чисти отпадъци от хартия сякаш е трил един декар седалище...
Сега сгряваш ли за какво иде реч и какво не е работа на ученика, а е работа на обслужващият персонал в училището. Работа на детето е като се нахрани са измие чинията, да си забърше масата и да почисти след себе си... работа е също като го накарат родителите с нещо да съдейства за семейството да съдейства... Хубаво е да не го прави по задължение, а да се чувства съпричастно, но всичко това е свързано със семейството и възпитанието в семейството.
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: В училищата да няма чистачки, а децата сами да почистват - какво е мнението ви?

Мнениеот S_Milenska » 28 Окт 2016, 09:43

Две различни неща са училище и вкъщи. Детето не трябва да цапа нарочно, да прави мизерии, да хвърля, да чупи, но не е необходимо и вечер да минава с парцала класната стая. Стига да поддържа дъската чиста, като бяхме деца имахме дежурни за седмицата, които чистеха дъската, толкова стига. От там нататък ако разбира се изцапа нещо съзнателно или не, то трябва да почисти след себе си, да, но не и да остава след училище да мие пода. За тази цел са чистачките. У дома е различно, там няма някой, на който това му е работата, лошо няма да се пази, но е ненужно да се карат да вършат допълнителна работа.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron