Държите ли да ви казват госпожица, ако сте неомъжена?

Re: Държите ли да ви казват госпожица, ако сте неомъжена?

Мнениеот Yunona » 13 Юли 2017, 14:41

Monika_Spasova написа:Бих държала, ако съм на 15, но съм вече на 30 години. Ако ми кажат госпожица по-скоро би ми се сторило странно.


И даже обидно :) Един вид - на сериозна възраст си, пък още не си се реализирала като госпожа. Изостанала стока един вид :)
Точно заради различните възможни тълкувания е най-добре да има единно обръщение вместо да се подчертават разликите в статуса на дамите.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Държите ли да ви казват госпожица, ако сте неомъжена?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Юли 2017, 15:06

Е нали официално направиха обръщението госпожа, без значение статуса на мома или не. Само че госпожа не се харесва на жените, намират го за обидно и с ъстаряващо. Говорили сме си на тази тема с колежките и всички са против обръщението на госпожа.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Държите ли да ви казват госпожица, ако сте неомъжена?

Мнениеот Катето » 28 Юли 2017, 10:20

Моя колежка се разведе и искаше да й казват след това госпожица. :lol: Това беше най-безумното нещо, което съм виждала. След това доста я подиграваха за това нейно желание. Омъжи се втори път, но всички се обръщат към нея с Госпожица Маркова :lol:
Катето
 
Мнения: 49
Регистриран на: 26 Юли 2017, 13:01

Re: Държите ли да ви казват госпожица, ако сте неомъжена?

Мнениеот Pipilota » 28 Юли 2017, 15:13

Катето написа:Моя колежка се разведе и искаше да й казват след това госпожица. :lol: Това беше най-безумното нещо, което съм виждала. След това доста я подиграваха за това нейно желание. Омъжи се втори път, но всички се обръщат към нея с Госпожица Маркова :lol:

Оф... защо толкова луди хора има по тази земя? Нормално ли е това сега... да искаш рзведена да ти викат госпожица, айде на бъзик 2-3 пъти хубаво, ама азбих се обидила, ако така ми подчертават семейното положение. Тя доволна ли беше, че й казвате,че е госпожица?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Държите ли да ви казват госпожица, ако сте неомъжена?

Мнениеот Локумът » 31 Юли 2017, 11:32

тая цял живот ще я гаварят с тази издънка, чак толкова да изкукурига, разбирам що мъжът й се е отървал от нея... с такова нещо надали се живее нормално.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Държите ли да ви казват госпожица, ако сте неомъжена?

Мнениеот Lili_pili » 20 Сеп 2017, 12:36

Има много хора, които са си откровено луди. Чак такова издребняване, с какво точно се парадира и какво се изисква, след като от самолет се вижда, че подобно държание изобщо не е адекватно.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Държите ли да ви казват госпожица, ако сте неомъжена?

Мнениеот Malina » 15 Ное 2017, 12:46

Често чувам жените да се оплакват, аз не го смятам за толкова лошо. Все пак е уважително обръщение, госпожичке ли да ви кажат, все едно сте някакви непорасляци :mad: :lol:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Държите ли да ви казват госпожица, ако сте неомъжена?

Мнениеот kauda » 15 Ное 2017, 21:03

изобщо не ми прави впечатление, ако ми кажат госпожа. Все пак съм на 30 години, вярно не съм омъжена, но това няма значение. Достатъчно е да се отнасят с уваение към вас, това че думата не е най-благозвучните нямаме избор.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Държите ли да ви казват госпожица, ако сте неомъжена?

Мнениеот La_bomba » 16 Ное 2017, 12:08

За мен това е дребнавост да се обръща внимание на всичко това. Излишно просто излишно. Не разбирам защо хората се опитват всячески да си намират закакво да мрънкат
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Държите ли да ви казват госпожица, ако сте неомъжена?

Мнениеот Snejna » 15 Дек 2017, 12:38

Не знам от какво може да се оплаква една жена, с деца, не била госпожица, госпожиците са младите малки момичета на по 15-20 години, от там нататък естествено, че ще е госпожа.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта