Как да отуча детето от паразитни думи?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Как да отуча детето от паразитни думи?

Мнениеот qwerryyy » 23 Авг 2016, 10:45

Наистина много грозно се говори в наши дни, но с повторения не се ли достига до успех? Като дете и аз имах паразитни думи, едва ми ги избиха от устата. :) много е тъпо,когаот сам осъзнаваш, че имаш такава и не можеш да се спреш, т.е. усилия разбира се, но и сам да забележеш, доста трябва да си го повтарял.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да отуча детето от паразитни думи?

Мнениеот YoLindi » 23 Авг 2016, 10:48

Лошото е, ако започне по примера на някой друг и то да започне да говори изкълчотено или да плеще на всяка една нормална дума две паразитни :mrgreen: . В определена възраст все искат да са по-различни и интересни, но това често го бъркат с прояви на невъзпитаност и липса на култура.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Как да отуча детето от паразитни думи?

Мнениеот Jully » 12 Юни 2017, 12:09

Само с постоянни забележки може да стане, и трябва непрекъснато да се повтаря на детето, че не бива да използва такива думи. Когато му се повтаря непрекъснато, в един момент ще се усеща, че използва неправилни думички.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как да отуча детето от паразитни думи?

Мнениеот Malina » 12 Юни 2017, 14:58

Да, с често повтаряне и така докато се отучи. Няма начини, нито може да се наказва детето, че ги казва, защото и това съм виждала. Има много възрастни с паразитни думи и себе си не наказват, но за децата си са жестоки. Наказания, лишения и какво ли не, когато се използва паразитна дума..
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта