Хематом до малкия си език?

Хематом до малкия си език?

Мнениеот shenwebseo » 19 Авг 2016, 18:23

Здравейте,

имам проблем .. ходих на УНГ специалист казза ми че е хематом ..

точно отдясно на малкия си език имам нещо което се е появило.. каза ми това е Хематом няма лечение.. тн.

да се пазя от лютиви студени неща.. но мен от време на време много ме дразни това нещо.. направо ми пречи да преглъщам.. някой да знае за подобен проблем и решения?
shenwebseo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Авг 2016, 18:19

Re: Хематом до малкия си език?

Мнениеот sofi_black » 25 Авг 2016, 11:22

shenwebseo написа:Здравейте,

имам проблем .. ходих на УНГ специалист казза ми че е хематом ..

точно отдясно на малкия си език имам нещо което се е появило.. каза ми това е Хематом няма лечение.. тн.

да се пазя от лютиви студени неща.. но мен от време на време много ме дразни това нещо.. направо ми пречи да преглъщам.. някой да знае за подобен проблем и решения?


От какво ви се е появил? Ако причината е прехапване, би трябвало да се разсее.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Хематом до малкия си език?

Мнениеот FramarLekari » 26 Авг 2016, 09:46

Здравейте, shenwebseo!

Езикът е богато кръвоснабден и има голям приток на кръв, поради което и малко прехапване може да доведе до значителен хематом. Проблемът е, че хематомът нараства поради събирането на кръв, което прави по-голям рискът от ново прехапване и травматизиране на областта. Обикновено, когато човек има хематом, е полезно да се прилага лед към тази област, тъй като студът ще се ограничи количеството на кървене и подуване. Но е почти невъзможно да се приложи тази процедура в устата поради високата температура и невъзможността лесно да се запази лед в това място. Ако можете, опитайте се да направите това и също се опитайте да се храните с течни храни, които не изискват дъвчене и допълнително дразнене на областта. Ако имате болка, може да приемате аналгетик.

Успех,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със Заболявания уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта