Чия отговорност са мотористите?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот Stark » 14 Май 2018, 16:08

Dipsy написа:ми да си направят такъв призив и всички останали бе :) Никой не са го спрели - не карай пил, обади се като стигнеш, пази колоездача.. то всеки като мисли само за дупангата си - тъй ще е . :roll:

Въпросът е, че при тях често има инциденети, в повечто случаи по тяхна вина, а останалите се изкарват невинни и обвиняват шофьорите. Което вече не е честно, не мислиш ли? Разбира се, че има и кадърни и разумни мотористи, но аз още не съм ги виждала, може би твоя приятел е от тях. Особено тея с пистовите мотори, сякаш им изрязват мозъка, за да може да им влезе каската.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот SkyWolf » 16 Май 2018, 14:45

Малко остро ще вляза, прочетох всички мнения и има явно изключително много хора с предразсъдъци пишещи тук. Още повече явно са и тези, които не знаят за конкретен член от Закона за Движение по пътищата.

Карам мотор от 2006 и кола от 2009. Пътувах до Чехия и обратно и с двете МПС-та, според сезона.
Тези , които толкова обичат много хора да кръщават "донори" всъщност са същите онези, които в лошо време се качват по колите си и карат също толкова неразумно.
А вие, които карате само кола: Винаги ли спазвате скоростните ограничения? Никога, ама никога не сечете завои на дълъг път?! Никога не изпреварвате на забранено или в завой? Не минавате на минимално разстояние до някой колоездач, без законовата 1,5м странична дистанция?!(което рядко някой осъзнава колко точно е опасно за човек с колело/мотор; въздушна струя, у-дю...)

Само за момент си представете тираджиите да мислеха като повечето от вас: Те тия с колите са донори, за какво да ги пазим. Сами да се пазят, щом като летят с цели 100-110км/ч по пътищата...(щото, нали, ТИР-те са ограничени обикновено до 90км/ч).

От другата страна са и наистина безразсъдните между нас - с коли, с мотори, с багери ако щете, които ги удря адреналина и не знаят на кой свят са. Тях най-често ги говорят по черните хроники. Те явно дават и облика на хората с мотори. Защото сме анонимни. Заради каските. Заради дрехите, които са почти колкото цената на машината, която караме, и които се надяваме да ни запазят поне малко.
Надяваме се, че когато някой прави ляв завой от нищото все пак ще погледне и за мотор. Защото ако не гледаш за нещо - НЕ го виждаш. Ако не гледаш за кола, а само за мотор - шансът да не видиш колата е огромен. Психология на човешкия мозък и особеност на зрението. Факти.
Надявам се, лично аз, когато карам с мотора в моето платно, някой състезател на 4ри колела да не ме засече в завоя, защото това се случва адски често. Или да не реши , че не съществувам на пътя и да тръгне да изпреварва срещу мен. И , нали, понеже съм малък с мотора да се скатая някъде в банкета...А това, че ще падна - Ми донор, да се е пазил повече...

Нещата са много двояки ако човек иска да погледне и от другата страна на монетата. Не е само бяло и черно.

И храна за размисъл малко: Следващия път, когато не опазите моторист, защото не сте му длъжни(според вас), се надявайте да не е вашия лекар,педиатъра на детето ви, адвоката при който отивате, някой дълго не виждан приятел/познат, за който дори не сте подозирали , че си е взел мотор...Защото под каската не се вижда кой всъщност кара ;)

Мир да има и дано сте ме разбрали. Не бих искал никой да обидя и се надявам да не съм.
SkyWolf
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Май 2018, 14:15

Re: Чия отговорност са мотористите?

Мнениеот Тъжна Луна » 16 Май 2018, 15:08

дрън дрън шикалки. докато все се сочим кой крив кой прав ще е така и не говоря само за тая тема. ък уж не съм хейтър. ежте, пийте и си носете новите дрехи, ама и зачитайте другите около вас щото и те дишат тоя въздух и на тях им се живее и никой не ще да мре заради чужди грешки. не че някой пита :-|
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта