Безопасно ли е поставянето на антени на мобилен оператор върху блока?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Безопасно ли е поставянето на антени на мобилен оператор върху блока?

Мнениеот penelopa » 26 Авг 2016, 11:45

Вчера имахме събрание на входа, за да решим дали да приемем предложението на мобилен оператор да постави антена на блока ни. Голяма олелия стана, едни са твърдо против заради вредните излъчвания и не искат изобщо такова нещо да е близо до тях. Други пък се блазнят от евентуалната облага, която ще получат и натискат да подпишем договор. Аз не съм от привържениците тези антени да бъдат поставени. Точно над главата ми не искам да имам такова нещо, макар че не съм запозната дали наистина вредят, не съм чела нищо по въпроса. Та реших да посъбера малко мнения. Смятате ли, че е безопасно поставянето на такива антени върху жилищни сгради? Вие от коя страна бихте били на барикадата и защо? Може ли да се сложи, ако има несъгласни от живущите във входа?
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Безопасно ли е поставянето на антени на мобилен оператор върху блока?

Мнениеот Lollipop » 26 Авг 2016, 14:25

На блока ни имаме такива антени и всички сме живи. :mrgreen: Това ми стига.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Безопасно ли е поставянето на антени на мобилен оператор върху блока?

Мнениеот donni » 26 Авг 2016, 14:58

На нас сега ни изтича договора с оператора и големи караници стават. Три входа сме на блока и нашият и още един имаме антени. Разбрахме по случайност, че другият вход взимат повече пари за наем от мобилния оператор, макар че имат по-малко антени от нас. Голяма лудница е :lol: , май хората държат повече на парите и не се интересуват как влияят и дали влияят тия антени.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Безопасно ли е поставянето на антени на мобилен оператор върху блока?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Авг 2016, 16:22

Ами то има много антени навсякъде и ако мислите, че защото са над сто етажа ще има ефект над вас... жестоко се лъжете :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Безопасно ли е поставянето на антени на мобилен оператор върху блока?

Мнениеот zagrijena » 29 Авг 2016, 14:02

Аз не бих се съгласила. Сигурно другите от входа ще ме изядат с парцалите, ако заради мен не могат да сключат такъв договор и да взимат пари, но за мен здравето е по-важно. Такива облъчвания има от тези антени, че ни е бедна фантазията. Живи сме, но после се чудим защо се разболяваме от какви ли не злокачествени болести.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Безопасно ли е поставянето на антени на мобилен оператор върху блока?

Мнениеот Kaya » 29 Авг 2016, 16:24

zagrijena написа:Аз не бих се съгласила. Сигурно другите от входа ще ме изядат с парцалите, ако заради мен не могат да сключат такъв договор и да взимат пари, но за мен здравето е по-важно. Такива облъчвания има от тези антени, че ни е бедна фантазията. Живи сме, но после се чудим защо се разболяваме от какви ли не злокачествени болести.

А като не е над главата ти ами е в комшията, така по ли е безопасно? Според мен има така или иначе навсякъде различни облъчвания и толкова. Няма спасение, така да се каже.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Безопасно ли е поставянето на антени на мобилен оператор върху блока?

Мнениеот lini_leni » 30 Авг 2016, 11:36

Хората не са наясно вредни ли са тези антени, не са ли. Има някаква нагласа, че мобилните телефони облъчват, антените облъчват, микровълновите и те. Може и така да е и сигурно е така, но като се използват тези уреди нали се пускат в продажба и употреба след някакви експерименти и изисквания, които имат за цел да защитят здравето на хората. Поне аз така си мисля. Да, може да излъчват, но като ти кажат, че това излъчване е ниско и под прага на вредното и въпросът приключва.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Безопасно ли е поставянето на антени на мобилен оператор върху блока?

Мнениеот Snejna » 30 Авг 2016, 13:03

lini_leni написа:Хората не са наясно вредни ли са тези антени, не са ли. Има някаква нагласа, че мобилните телефони облъчват, антените облъчват, микровълновите и те. Може и така да е и сигурно е така, но като се използват тези уреди нали се пускат в продажба и употреба след някакви експерименти и изисквания, които имат за цел да защитят здравето на хората. Поне аз така си мисля. Да, може да излъчват, но като ти кажат, че това излъчване е ниско и под прага на вредното и въпросът приключва.

И за мен са притесненията излишни, смятам, че ако има вредно облъчване , то го има навсякъде и не можеш да се предпазиш.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Безопасно ли е поставянето на антени на мобилен оператор върху блока?

Мнениеот balsam » 30 Авг 2016, 16:02

Аз съм чувала за един случай от наши познати, които ми разказаха за техни приятели, които започнали да се разболяват и да имат сериозни здравословни проблеми, след като поставили такава антена до дома им. Мъжът заболял от рак, жената получавала някакви световъртежи. Не знам какво да мисля вече и аз за тия антени. Наистина са навсякъде около нас, но са на високо, а тази била точно до къщата им.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Безопасно ли е поставянето на антени на мобилен оператор върху блока?

Мнениеот Мики Маус » 23 Авг 2019, 10:56

Че излъчването от антените е вредно, спор няма. Доказано вредно е и излъчването от мобилните телефони, но всички ги носим и не се разделяме с тях. Дори, когато спим, са до главите ни. В стаите ни има рутери за интернет, които също излъчват. Вредно е, но няма как... Затова според мен е по-добре да се съгласите и да вземете наем за тези антени. Общите пари за блока никога не стигат, особено, когато се наложи някой по-сериозен ремонт.
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта