Какво изпитахте когато видяхте за първи път детето си?

Какво изпитахте когато видяхте за първи път детето си?

Мнениеот Pipilota » 26 Авг 2016, 14:07

Повечето от нас сме майки и жени, повечето от нас вече сме минали по пътя на раждането и на срещата с малкото човече. :heartsfade: И все пак ми е интересно да споделите, какво изпитахте, когато видяхте за първи път вашето дете, какви мисли нахлуха в главата ви? :heartbeating:
Разкажете за вашия първи момент с новия член на семейството :inlove: :inlove: :inlove:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво изпитахте когато видяхте за първи път детето си?

Мнениеот Pipilota » 26 Авг 2016, 14:11

И сега и сама да си отговоря. Първия път, когато видях големият ми син бях много изплашена и изненадана и учудена. Но след малко време вече изпитах някакво по-специално чувство и треперене над малкото човече. Вече с второто дете, знаех какво ме очаква, знаех, какво щастие е да имаш дете. Почувствах се толкова щастлива, радвах се, че е толкова красив и го гледах с часове. :heartsfade: Прекрасно усещане! :heartbeating: :heartbeating: :heartbeating:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво изпитахте когато видяхте за първи път детето си?

Мнениеот cambureika » 26 Авг 2016, 14:19

Това със сигурност е момент, който се "запечатва" толкова добре в паметта, че дори и след години можеш да го видиш ужасно ясен, сякаш... е било вчера ;) Лично аз, тъй като не раждах естествено, си спомням, че непрекъснато, докато течеше операцията, чаках момента, в който ще ми кажат, че вече мога да си видя дъщеричката. И наистина бях изненадана, когато я видях за две секунди - веднага след като я извадиха. Помислих си "брех, колко е голяма!" - роди се почти 4 кг. Малко по-късно, докато операцията беше към края си, ми я донесоха измита и повита и тогава... изпитах щастие. Най-голямото щастие, което съм изпитвала някога. Тя спеше, имаше най-дългите мигли на света и най-прекрасните бузи :)) Целунах я бузата и й казах "Здравей, мамо, вече си тук :)) Беше вълнуващо, наистина. Пожелавам на всяка жена да има възможността да изпита тези силни емоции. При това - повече от веднъж, защото, вярвам (а и дано имам шанса да го проверя), всеки път е така.
cambureika
 
Мнения: 8
Регистриран на: 08 Юли 2016, 08:41

Re: Какво изпитахте когато видяхте за първи път детето си?

Мнениеот penelopa » 26 Авг 2016, 14:39

Аз не вярвах, че това мъничко човече с кръгли бузки се е появило от мен :grin: . Почувствах си го като мое :smile: и силно чувство на закрила.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Какво изпитахте когато видяхте за първи път детето си?

Мнениеот Lollipop » 26 Авг 2016, 14:58

Дъщеря ми преди вече 9 години помня, че беше много интересно, толкова бях изненадана от малкото момиченце, нежно, малко, с много косичка. Но и бях толкова изплашена, че е толкова малка и нежна.. :) А сега, преди няколко месеца, когато видях Марио ... :) страхотен и много красив. Като го видях се разплаках, невероятно усещане, което пожелавам на всеки :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какво изпитахте когато видяхте за първи път детето си?

Мнениеот Kaya » 26 Авг 2016, 15:39

Не можах да повярвам, че нещо толкова съвършено е излезнало от мен. :)Беше страхотно и двата пъти, когато станах мама! Невероятно чувство, което не се забравя. Дори нямам думи, първия път изпитах толкова голям страх, а втория бях по-спокойна и уверена, но все така развълнувана :inlove:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво изпитахте когато видяхте за първи път детето си?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Авг 2016, 16:06

Когато го видях не изпитах нищо. Само си помислих "Свърши ли се вече?" Даже не помислих има ли си всички пръсти, очи, и всичко останало, което му трябва. :mrgreen: С времето започнах да изпитвам силна любов и да се разплаквам като го гледам. :mrgreen: В началото всичко ми беше като на филм и сякаш се случваше на някой друг, беше ми толкова чуждо и детето и всичко, което се случваше. :) Сега не бих го заменила и ако знаех, колкото хубаво щях да си рева и да си пищя от самото начало от кеф.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво изпитахте когато видяхте за първи път детето си?

Мнениеот viking » 26 Авг 2016, 16:20

Аз имах много трудна бременност и през цялото време треперех да не се случи най-лошото. И когато се появи на бял свят мъничката красавица, изпитах облекчение и спокойствие. Бях като ударена от парен чук и не осъзнавах, какво е всъщност да имаш дете, но после еуфорията и радостта бяха много силни. Те ми помогнаха да преодолея първите притеснения в грижите и страха дали всичко правя както трябва.
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Какво изпитахте когато видяхте за първи път детето си?

Мнениеот zagrijena » 29 Авг 2016, 14:08

Едва ли може да се опише подобно нещо с думи. Просто е неописуемо. Чисто, неподправено щастие.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Какво изпитахте когато видяхте за първи път детето си?

Мнениеот silver933 » 29 Авг 2016, 14:51

Темата става ли са татковци? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ако е позволено и аз да си кажа мнението, макар че още се чудя какво диря в приказките по женски. :lol:
Когато видях сина си за първи път изпитах много голямо притеснение, дали ще се справя, толкова, че направо бях изгубил цвят на лицето си. :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron