Как да махна от лицето си тези бели топченца?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Как да махна от лицето си тези бели топченца?

Мнениеот ani.ivanova » 25 Дек 2016, 16:06

Здравейте прочетох за белите пъпки и реших да ви пиша защото и аз имах проблеми с това, махаласъм си ги с игла обгарям я предварително и след като истине гледам да уцеля средата на пъпката правя дупчица и след това истисквам бялото то е нещо като топче. Не ги чакам да узряват както пише тук нито мазила помагат за белите пъпки само иглата ми помогна и не оставя рани а само една точица и надругия ден я няма
ani.ivanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Дек 2016, 15:52

Re: Как да махна от лицето си тези бели топченца?

Мнениеот tania.burova » 25 Дек 2016, 22:06

И аз имах една на лицето, но през бремеността ми изчезна, даже не бях разбрала кога.
tania.burova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Дек 2016, 22:03

Re: Как да махна от лицето си тези бели топченца?

Мнениеот rose_92 » 26 Дек 2016, 00:31

И аз имах такова нещо преди 2 години на левия клепач обаче изчезна само. Тогава ядях често червено цвекло и пиех такива фрешове, както и ленено семе по 1 лъжица преди лягане. Предполагам, че това ми е помогнало.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Как да махна от лицето си тези бели топченца?

Мнениеот pitanka » 27 Дек 2016, 10:17

ani.ivanova написа:Здравейте прочетох за белите пъпки и реших да ви пиша защото и аз имах проблеми с това, махаласъм си ги с игла обгарям я предварително и след като истине гледам да уцеля средата на пъпката правя дупчица и след това истисквам бялото то е нещо като топче. Не ги чакам да узряват както пише тук нито мазила помагат за белите пъпки само иглата ми помогна и не оставя рани а само една точица и надругия ден я няма


А след това появявали ли са ви се или престанаха? На мен след време пак ми се появи някоя.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Как да махна от лицето си тези бели топченца?

Мнениеот nefertiti » 27 Дек 2016, 15:03

Михаил Вълков написа:Този онговор не се отнася за белите топченца, но е много вероятно да помогне. Получава се чудесен козметичен ефект когато тялото се постави в метаболитен режим кетоза. Аз имах два папилома, които ми пречеха на бръсненето и за два месеца изчезнаха.


Папиломите не са ли като малки кожни израстъци? Кетозата не помага ли по-скоро за изгаряне на мазнини в тялото или има повече действия?
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Как да махна от лицето си тези бели топченца?

Мнениеот zagrijena » 07 Фев 2017, 23:35

nefertiti написа:
Михаил Вълков написа:Този онговор не се отнася за белите топченца, но е много вероятно да помогне. Получава се чудесен козметичен ефект когато тялото се постави в метаболитен режим кетоза. Аз имах два папилома, които ми пречеха на бръсненето и за два месеца изчезнаха.


Папиломите не са ли като малки кожни израстъци? Кетозата не помага ли по-скоро за изгаряне на мазнини в тялото или има повече действия?


Не знам за кетозата, но тези бели образувания са мастни тъкани, които са избили на повърхността на кожата, като изродени клетки, нещо такова.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Как да махна от лицето си тези бели топченца?

Мнениеот Yunona » 08 Фев 2017, 00:24

zagrijena написа:Не знам за кетозата, но тези бели образувания са мастни тъкани, които са избили на повърхността на кожата, като изродени клетки, нещо такова.


Олеле, какви изродени клетки? Не се вкарвайте във филми, хора!
Белите "топченца" са нещо съвсем банално, както и "черните точки" - комедоните.
И в двата случая става дума за събиране на себум (мастен секрет) в порите на кожата. При комедоните пората не е запушена и повърхността на събрания себум се окислява от кислорода във въздуха и потъмнява. Затова, когато изстискате такава "черна точка", тя е черна само на повърхността, а надолу си е бяла, какъвто е цветът на себума.
При "белите точки" (наричат се милиуми) пората е запушена, себумът се събира в епидермиса (горният слой на кожата) и не влиза в контакт с въздуха, не се окислява, съответно - не потъмнява, остава си бял. Почистването на милиум е по-трудно, отколкото при комедона, затова най-добре да се направи от добър козметик.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Как да махна от лицето си тези бели топченца?

Мнениеот red_eyes » 08 Фев 2017, 09:56

Почистването на милиумите наистина е доста по-трудно, ако се опитвате вкъщи, ще успеете, но най-много да си причините петна и белези.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Как да махна от лицето си тези бели топченца?

Мнениеот nefertiti » 08 Фев 2017, 11:41

В къщи как би могло да се махат? Те не са толкова повърхностни. Белези и петна не знам, но биха ставали ранички.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Как да махна от лицето си тези бели топченца?

Мнениеот MGB » 08 Фев 2017, 11:46

nefertiti написа:В къщи как би могло да се махат? Те не са толкова повърхностни. Белези и петна не знам, но биха ставали ранички.


То след раничките остават белезите и петната :smile: . Не са пъпки милиумите, че да ги изстискаш, за да ги махнеш, трябва да нарушиш целостта на кожата.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта