Как да махна от лицето си тези бели топченца?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Как да махна от лицето си тези бели топченца?

Мнениеот annydance » 29 Авг 2016, 15:34

По лицето си имам малки, бели образувания, които са твърди на пипане. Не са пъпки, защото много трудно се стискат и ако успея, става на рана и излиза едно твърдо бяло топченце. Дори на клепача ми се появи. Много ми е неприятно да ги гледам по лицето си и искам да се отърва от тях. Но не знам как! Помагат ли някакви кремове, лосиони, бабини мазила? Или тези неща се махат с някакви козметични процедури? Дори нямам представа защо се появяват с течение на времето! Можете ли да ме посъветвате как да се справя с тях?
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Как да махна от лицето си тези бели топченца?

Мнениеот a_mon » 29 Авг 2016, 15:58

Трябва да отидете на кожен лекар за манипулация по махане на белите топченца. Не на козметик! А какво е това, четете тук
http://ladyzone.bg/article/krasota/cher ... ochki.html
a_mon
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:55

Re: Как да махна от лицето си тези бели топченца?

Мнениеот pravilno » 29 Авг 2016, 16:16

И аз имам проблем с тези милиуми. Два пъти ходих при дерматолог да ми ги изгаря. Не знам как се казва самата процедура, но ми ги изгаряше с нещо като дебела писалка. После няколко месеца се мажех с два вида крем - първият беше антибиотичен, да не се получи инфекция от изгарянето. Вторият да не се появяват. Много неприятно беше усещането, но търпиш, какво да се прави. Оттогава не съм ходила, намаляха, но пак се появяват тук-там.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Как да махна от лицето си тези бели топченца?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Авг 2016, 16:49

Знам, че са от липса на витамини, но дали наистина е така ли и не нямам идея. Но съм склонна да вярвам, че са обвързани със здравословното състояние. Преди години имах една до окото, сега нямам нито едно. :roll: Не съм си правила никакви процедури.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да махна от лицето си тези бели топченца?

Мнениеот Pipilota » 30 Авг 2016, 10:47

Грижата за кожата предпазва и от това, тези топченца се получават от мъртвата кожа, която остава по лицето. :) Така че ето в това отношение процедурите са супер полезни. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да махна от лицето си тези бели топченца?

Мнениеот lini_leni » 30 Авг 2016, 11:11

Милиумите се образуват от невъзможността по някаква причина на мастните жлези да изхвърлят кожните мазнини или клетки. Не е много препоръчително да ги премахваме сами. Дерматолог преценява каква процедура да приложи - изгаряне, дермабразио или друго.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Как да махна от лицето си тези бели топченца?

Мнениеот Kaya » 30 Авг 2016, 11:13

Не мисля, че изобщо могат да се махат тези топчета в домашни условия, процедурата не е лесна, това да си ги изстискаваш няма как да стане. Със сигурност, ако успееш, то ще са някакви големи дупки и рани после, от които могат и да останат белези.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да махна от лицето си тези бели топченца?

Мнениеот Михаил Вълков » 31 Авг 2016, 17:11

Този онговор не се отнася за белите топченца, но е много вероятно да помогне. Получава се чудесен козметичен ефект когато тялото се постави в метаболитен режим кетоза. Аз имах два папилома, които ми пречеха на бръсненето и за два месеца изчезнаха.
Михаил Вълков
 
Мнения: 50
Регистриран на: 01 Окт 2015, 11:45

Re: Как да махна от лицето си тези бели топченца?

Мнениеот pavleta » 31 Авг 2016, 17:20

Kaya написа:Не мисля, че изобщо могат да се махат тези топчета в домашни условия, процедурата не е лесна, това да си ги изстискаваш няма как да стане. Със сигурност, ако успееш, то ще са някакви големи дупки и рани после, от които могат и да останат белези.


Аз имах едно-две на скулата, но не ги закачах. По едно време забелязах, че са много твърди и "узрели", както се казва, и с леко стискане излязоха топченцата. Зачерви се, стана малка кървава точка, но бързо мина и няма белег. Май трябва да се оцели момента, аз по една случайност го оцелих.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Как да махна от лицето си тези бели топченца?

Мнениеот fairy » 02 Сеп 2016, 14:37

С тинктура от прополис също става, маже се докато изчезне топчето.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта