Изисквания в образованието, но без образование в политиката..

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Изисквания в образованието, но без образование в политиката..

Мнениеот Monika_Spasova » 31 Авг 2016, 13:36

Винаги съм се изумявала на нашата система за създаването на дипломати, политици и подобни. :mrgreen: Сега последният хит е с пловдивския общинар Айри Мурад, който се опитва да завърши средното си образование и се явява на матури. :mrgreen:
Кажете ми, какво мислите за това? Направо ме хваща яд! Обикновения човек, вади свидетелства за съдимост, преди да почне работа, ходи, доказва се, показва качества, иска се от него възможно най-високо образование, накрая трепери всеки ден, дали работата му е сигурна или не, а други, като въпросния Айри, не могат и името си без грешка да напишат. :roll:
Кой е глупавия? Ние, че позволяваме това си мисля аз, до кога ще обвиняваме политиците за това, че ние нямаме гражданско общество. Нормално, те ще правят с нас каквото си поискат, след като ние не можем да се противопоставим. :roll: Трудно ли е да поискаме, образовани хора, с чисто съдебно минало да бъдат нашите дипломати? :?:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Изисквания в образованието, но без образование в политиката..

Мнениеот fawla » 31 Авг 2016, 15:25

Сутринта го гледах този репортажа, който беше безумен. Наистина много скаран с българския език, а как му е интелектуалния багаж е друг въпрос. :mrgreen: Съгласна съм, че трябва да им се изискват някои неща.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Изисквания в образованието, но без образование в политиката..

Мнениеот MGB » 31 Авг 2016, 15:32

Човека нали си каза - неговите хора са му дали рамо по време на изборите и затова е станал общински съветник. Ви се сещайте как и защо са му дали рамо. Какво значение има дали е завършил средно образование, дали може да говори български, дали може да се подписва. Той е там, за да гласува определени решения, които трябва да бъдат гласувани по определен начин. За това не се иска образование. И ние си мислим, че решаваме с гласа си кой да ни управлява! Боже, Боже!
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Изисквания в образованието, но без образование в политиката..

Мнениеот Jully » 31 Авг 2016, 15:53

:mrgreen: А като каза: "за да стана депутат, онези горе трябва да решат" направо ме уби и уби целия смисъл на гласуването.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Изисквания в образованието, но без образование в политиката..

Мнениеот Alex_mor » 31 Авг 2016, 16:39

Според мен с един протест, едно явно заявяване на позиции, трябва да стане. Ама ние сме шматки, ревем и се подиграваме, имаме уникално чувство за хумор, някой, ако ни види забавните колажи из интернет доста ще ни се смее. Ставаме малко Пресмял се хърбел на щърбел...
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Изисквания в образованието, но без образование в политиката..

Мнениеот Yunona » 31 Авг 2016, 16:53

Проблемът тук е в избирателната система. Няма адекватни критерии кой може да се кандидатира за общински съветник. Очевидно всеки хуманоид може и това трябва да се промени. Кой може да гласува също е важен въпрос. Сега гласуват всички над 18 години. Може да е дискриминационно, но мисля, че хора без средно образование не бива да имат достъп до урните.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Изисквания в образованието, но без образование в политиката..

Мнениеот Alex_mor » 31 Авг 2016, 17:03

Да не е средно, ама поне основно, защото много и основно нямат. Обаче цялата тая кибапчийска история идва в повече.. Раздават ти 4 кюфтета и край вече защитаваш Делян Пеевски като най-добрия кандидат.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Изисквания в образованието, но без образование в политиката..

Мнениеот Bambaa » 31 Авг 2016, 17:15

лошото е, че в нашата мила родина стават все повече хората от малцинствата, а ние българите намаляваме. След не малко години ще стане така, че не само те ще определят кой ще ни управлява, макар че и сега е видно, че и сега са използвани за тази цел, а може и самите те да ни управляват. Така че не виждам кой в момента ще прокара някакво искане или закон за това на какви изисквания да отговарят гласоподавателите. Сега ми е любопитно какво ще се получи на изборите, като гласуването го направиха задължително.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Изисквания в образованието, но без образование в политиката..

Мнениеот Alex_mor » 31 Авг 2016, 17:17

Bambaa написа:лошото е, че в нашата мила родина стават все повече хората от малцинствата, а ние българите намаляваме. След не малко години ще стане така, че не само те ще определят кой ще ни управлява, макар че и сега е видно, че и сега са използвани за тази цел, а може и самите те да ни управляват. Така че не виждам кой в момента ще прокара някакво искане или закон за това на какви изисквания да отговарят гласоподавателите. Сега ми е любопитно какво ще се получи на изборите, като гласуването го направиха задължително.

А то какво беше, ако не гласуваш, после губиш правото си завинаги ли?
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Изисквания в образованието, но без образование в политиката..

Мнениеот donni » 01 Сеп 2016, 10:24

Alex_mor написа:
Bambaa написа:лошото е, че в нашата мила родина стават все повече хората от малцинствата, а ние българите намаляваме. След не малко години ще стане така, че не само те ще определят кой ще ни управлява, макар че и сега е видно, че и сега са използвани за тази цел, а може и самите те да ни управляват. Така че не виждам кой в момента ще прокара някакво искане или закон за това на какви изисквания да отговарят гласоподавателите. Сега ми е любопитно какво ще се получи на изборите, като гласуването го направиха задължително.

А то какво беше, ако не гласуваш, после губиш правото си завинаги ли?


Не, "смилиха се" :lol: . Махат те от списъците и ако искаш да гласуваш, трябва да подадеш съответната молба да те вкарат пак.

С подобни общински съветници и управници, без грам образование, е пълно навсякъде по малките градове. Но щом и в големи като Пловдив си позволяват да се намърдат в общинските съвети, значи нещата са много по-зле, отколкото виждаме и знаем.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron