Вечерята дай на врага си!

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Вечерята дай на врага си!

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Фев 2018, 22:40

Михаил, кетонната диета ли препоръчваше?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вечерята дай на врага си!

Мнениеот Михаил Вълков » 07 Фев 2018, 10:48

rabotnata pchela написа:Михаил, кетонната диета ли препоръчваше?

Диетата се нарича кетоГЕННА, което означава, че тя поражда метаболитно състояние ketosis - кетоза. На английски я наричат ketogenic diet. Аз не харесвам думата "диета" защото тя означава спазване на някакви правила за хранене за определен интервал от време, а в Протокола горе става дума за начин на живот, който човек трябва да спазва до края на дните си. Ето какво купувам за да спазвам протокола:
Прикачени файлове
Какво купувам.rar
(42.21 KiB) 163 пъти
Михаил Вълков
 
Мнения: 50
Регистриран на: 01 Окт 2015, 11:45

Re: Вечерята дай на врага си!

Мнениеот Lisica » 07 Фев 2018, 11:39

МНого интересно, аз също наричм диетата кетонна, че ми е по-лесно да го изрека. Списъка ти е огромен и смного добавени витамини и минерали... вижда ми се излишно.
Аз се храня по този начин от няколко месеца, главно консумирам месо, яйца, зеленчуци (зеленолистни), зелен боб, риба и мазнини като авокадо, кокосово масло, зехтин, заквасена сметана и маслини.
Чувствам се добре и следя въглехидратите ми да са около 50 грама, знам, че това не е кетоза, но принципа е подобен, кетоза се достига около 20 грама въглехидрати, което не е полезно за жените, заради високия риск от ниското количество въглехидрати да се повлияят хормоните.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Вечерята дай на врага си!

Мнениеот Guppy » 07 Фев 2018, 13:29

Хубаво е да се изключат белите храни от менюто, според мен толкова стига, за да отслабва човек и спорт. :)) дори и да не полагаш големи усилия, въглехидратите така влизат в рестрикция.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Вечерята дай на врага си!

Мнениеот Михаил Вълков » 09 Фев 2018, 13:36

Guppy написа:Хубаво е да се изключат белите храни от менюто, според мен толкова стига, за да отслабва човек и спорт. :)) дори и да не полагаш големи усилия, въглехидратите така влизат в рестрикция.

Не стига! Освен това не е нужно човек да отслабва - той просто трябва да обновява тлъстините си за да бъде здрав. Когато човек се храни веднъж на ден,тялото му всяка нощ навлиза в режим кетоза и протича подмладяване. Най-сигурният признак на кетозата е, че сутрин човек не чувства глад, затова може лесно да отложи храненето до пладне. След като обядва, тялото му преминава в режим гликолиза - изгаряне на кръвна захар и в зависимост от изядените "бели храни" да ги изгаря в течение до 6 часа. След това преминава отново в режим кетоза и това е здравословният начин на живот - постене и говеене.
Религиозното постене се предшества от заговяване, а трябва да бъде тъкмо обратното.
Михаил Вълков
 
Мнения: 50
Регистриран на: 01 Окт 2015, 11:45

Re: Вечерята дай на врага си!

Мнениеот S_Milenska » 09 Фев 2018, 13:50

Според мен кетоза може да настъпи при рестрикция на храната и намаляване на прпиема на протеини и въглехидрати - главно да се консумират мазнини, след това един 'фаст" от 14-15 часа е достатъчен да се пречисти тялото.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Вечерята дай на врага си!

Мнениеот Михаил Вълков » 08 Апр 2018, 08:43

S_Milenska написа:Според мен кетоза може да настъпи при рестрикция на храната и намаляване на прпиема на протеини и въглехидрати - главно да се консумират мазнини, след това един 'фаст" от 14-15 часа е достатъчен да се пречисти тялото.

Дори 23 часов „фаст” всеки ден не пречиства достатъчно. Трябва човек да фасти няколко последователни дена всеки месец за да изчиства щателно тялото си от негодни митохондрии, стари, болни и ракови клетки. Ето по-подробно обяснение на процесите:
Прикачени файлове
Протокол 4-2018.rar
(77.8 KiB) 201 пъти
Михаил Вълков
 
Мнения: 50
Регистриран на: 01 Окт 2015, 11:45

Re: Вечерята дай на врага си!

Мнениеот Михаил Вълков » 10 Апр 2018, 21:43

Това са указания за спазване на протокола.
Прикачени файлове
Указания 4-2018.rar
(79 KiB) 123 пъти
Михаил Вълков
 
Мнения: 50
Регистриран на: 01 Окт 2015, 11:45

Re: Вечерята дай на врага си!

Мнениеот Lollipop » 27 Апр 2018, 09:36

В последно време се старая да вечерям само с нещо леко - като таратор и салата и на следващия ден се чувствам страхотно, но пък се събуждам гладна, докато преди огладнявах чак по обяд.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Вечерята дай на врага си!

Мнениеот ivan.stoqnov » 19 Юли 2018, 17:55

Lollipop написа:В последно време се старая да вечерям само с нещо леко - като таратор и салата и на следващия ден се чувствам страхотно, но пък се събуждам гладна, докато преди огладнявах чак по обяд.

Гладна ми... то как изтърпяваш и до сутринта не те зная с 1 таратор ужас!
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта