Как да избегна конфронтация с шефа?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Как да избегна конфронтация с шефа?

Мнениеот irka » 07 Сеп 2016, 13:35

Да ви разкажа една случка, която ми се случи и да се посмеете малко на мой гръб. Миналата седмица ми се наложи да изляза по-рано от работа, но шефът не толерира подобно нещо и аз се чудех как да го накарам да ме пусне. Мислих, мислих и измислих да му кажа, че съм си свършила цялата работа и може ли да ме пусне по тази причина /аз наистина я бях свършила, много съм съвестна!/. Това ми се стори тогава най-удачно и близко до истината. Влизам аз смело и безотговорно, както се казва, и го изтърсвам. Той ме погледна и каза добре. И аз доволна и щастлива, че всичко е минало безболезнено и безпроблемно, изхвърчах. На другия ден отивам на работа и какво да видя - на бюрото ми планина от папки и документи, които трябва да обработя и прехвърля. Шефът мина покрай мен и ме похвали колко съм работна, щом не ми достига работата и затова решил да ми даде още. Няма да ви обяснявам как се почувствах :cry: ! Вие имали ли сте ситуации с шефа и изтървавали ли сте се с неподходящи реплики или извинения? Със сигурност ще си затварям устата вече, но като се познавам каква съм... Какво според вас не трябва да чува шефът от служителите си?
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Как да избегна конфронтация с шефа?

Мнениеот PasDeDeux » 07 Сеп 2016, 14:24

Ти доста добре си се насадила на пачи яйца :mrgreen: :???: ! И моят шеф е малко дръпнат и думи като "Не знам" и "Не мога" не съществуват за него. Каже ли му някой така, директно изхвърча. Не ги е назначил, за да му се оправдават по този начин, така казва :twisted: .
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Как да избегна конфронтация с шефа?

Мнениеот annydance » 08 Сеп 2016, 09:45

Ситуации с шефа колкото искаш :lol: . Не знаеш в какъв амин ще ги оцелиш. Хич не обичат да им обясняваш, че са в грешка. Те никога не грешат :mrgreen: . Затова за нищо на света не споменавайте такова нещо! Разбраните шефове знаят как да не се конфронтират със служителите си или ако се стигне до такова нещо, как да решат по най-добрия начин ситуацията.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Как да избегна конфронтация с шефа?

Мнениеот klara » 08 Сеп 2016, 09:58

annydance написа:Ситуации с шефа колкото искаш :lol: . Не знаеш в какъв амин ще ги оцелиш. Хич не обичат да им обясняваш, че са в грешка. Те никога не грешат :mrgreen: . Затова за нищо на света не споменавайте такова нещо! Разбраните шефове знаят как да не се конфронтират със служителите си или ако се стигне до такова нещо, как да решат по най-добрия начин ситуацията.


Такива разбрани шефове малко има. Първо като човек трябва да е стойностен и завършена личност, защото от това зависи какъв шеф ще е.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Как да избегна конфронтация с шефа?

Мнениеот bojo_kolev » 08 Сеп 2016, 10:12

Шефът много работи не бива да чува :lol: . Моят се е вбесявал, ако някой откаже да свърши задача, която му поставят. Винаги съм имал едно наум кога да се опънеш на шефа и кога не. Лошото е,че трудно се разбира кога е подходящият момент за това :mrgreen: .
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Как да избегна конфронтация с шефа?

Мнениеот pravilno » 08 Сеп 2016, 15:12

Много ги заклеймявате тези шефове :lol: ! Аз досега все на свестни съм попадала, които ти влизат в положението. Не съм имала проблеми, ако си коректен, трябва и от другата страна да е така.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Как да избегна конфронтация с шефа?

Мнениеот balsam » 09 Сеп 2016, 13:35

Имала си късмет :smile: . От мой личен опит знам, че шефовете не обичат да се създават интриги между служителите и те да се дърлят помежду си. Такива ситуации не са приятни.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Как да избегна конфронтация с шефа?

Мнениеот Snejna » 16 Сеп 2016, 12:25

Насадила си се на пачи яйца направо! :lol: :lol: :lol: Спроед мен за да има добри отношения с шефа, то трябва да е склонен и той самия на такива и да бъде най-напред човек, такива хора имат по-голям успех.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да избегна конфронтация с шефа?

Мнениеот Harmony » 16 Сеп 2016, 13:27

Според мен ако си кажеш честно какъв зор имаш, е по-добре, отколкото да се лъже и замазва. Винаги се разбира накрая кой какво прави и защо го прави, шефовете понякога оценяват честността :mrgreen: , но само понякога.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как да избегна конфронтация с шефа?

Мнениеот Kremiliya » 16 Сеп 2016, 13:40

Harmony написа:Според мен ако си кажеш честно какъв зор имаш, е по-добре, отколкото да се лъже и замазва. Винаги се разбира накрая кой какво прави и защо го прави, шефовете понякога оценяват честността :mrgreen: , но само понякога.

Абсолютно, това важи за всяко нещо, по-добре да се каже истината каква е причината, отколкото да се лъже.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта