Киноа срещу боб, годжи бери срещу шипка

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Киноа срещу боб, годжи бери срещу шипка

Мнениеот ivoblinc » 13 Сеп 2016, 08:51

Изобщо не става въпрос дали киноата и бобът са различни и дали трябва да ядем само едното или само другото. Всеки може да яде каквото си поиска. Въпросът е защо си мислим, че киноата е по-висш едва ли не, по-полезен и в пъти по-добър продукт от боба като всъщност може да не е така. И от там произтича и залитането да го купуваме и на всяка цена да го консумираме, за да трупаме пари в касичката на някой, който упорито ни убеждава, че киноата е единствена и незаменима и без нея едва ли не ще си развалина и няма да доживееш до 60 г.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Киноа срещу боб, годжи бери срещу шипка

Мнениеот Pipilota » 13 Сеп 2016, 09:45

ivoblinc написа:Изобщо не става въпрос дали киноата и бобът са различни и дали трябва да ядем само едното или само другото. Всеки може да яде каквото си поиска. Въпросът е защо си мислим, че киноата е по-висш едва ли не, по-полезен и в пъти по-добър продукт от боба като всъщност може да не е така. И от там произтича и залитането да го купуваме и на всяка цена да го консумираме, за да трупаме пари в касичката на някой, който упорито ни убеждава, че киноата е единствена и незаменима и без нея едва ли не ще си развалина и няма да доживееш до 60 г.

Това не е вярно, никой не ни убеждава в нищо. :) Зависи как гледаш на нещата! Всеки има избор, дали да си купи киноа, или боб! Нещата са напълно несравними, това са коренно различни неща!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Киноа срещу боб, годжи бери срещу шипка

Мнениеот black » 13 Сеп 2016, 09:50

Никой не ни принуждава, но ни се влияе. Признавам, че ние с жената от чисто любопитство решихме веднъж да опитаме киноа. Защото нейни колежки много я харесали, говорели за нея и тя си нави на пръста, че и ние трябва да видим какво е това чудо. Не ме интересува колко е полезна и не се водя от това.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Киноа срещу боб, годжи бери срещу шипка

Мнениеот Lollipop » 13 Сеп 2016, 10:05

Избирам киноа пред боб много често, защото от боба ме боли адски много корема, което ме вкарва в тоалетната и това не мога да си го позволя, когато имам работа. :) Ям боб в петък вечер, че после да съм си у нас. С киноата, след като ще ги сравняваме, нямам пробелми със стомаха, затова избирам нея. Вкусна ми е. А и не си представям да си сготвя боб с грах и моркови, но киноата става вкусна така.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Киноа срещу боб, годжи бери срещу шипка

Мнениеот Kaya » 13 Сеп 2016, 13:28

Не ми харесва вкуса на киноата и не готвя, но не съм я вземала за супер сили, а от любопитство. :) Все пак сега имаме възможност да ядем много разнообразна храна, защо да не го правим и все трябва да гледаме с лошо на всичко?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Киноа срещу боб, годжи бери срещу шипка

Мнениеот analizatorka » 13 Сеп 2016, 13:53

Доста скъпичко би излязло да се храни човек предимно с такива продукти и не всеки би могъл да си го позволи. Затова си мисля, че любопитството е водещо. Аз например само на ресторант ми се е случвало да опитам някое и друго чуждоземно плодче или зеленчук, или вариво.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Киноа срещу боб, годжи бери срещу шипка

Мнениеот silver933 » 13 Сеп 2016, 15:43

analizatorka написа:Доста скъпичко би излязло да се храни човек предимно с такива продукти и не всеки би могъл да си го позволи. Затова си мисля, че любопитството е водещо. Аз например само на ресторант ми се е случвало да опитам някое и друго чуждоземно плодче или зеленчук, или вариво.

Не е чак толкова скъпо, а и киноата засища много, така че.. :) като цяло имаше време, и в което и боба беше по 7-8 лв килограма,което е безбожно, а и все още държи цени около 6 лева килото. ;) По-добре да се яде от всичко по малко, без а се изпада в крайности! :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Киноа срещу боб, годжи бери срещу шипка

Мнениеот irka » 14 Сеп 2016, 10:12

Аз съм на същия принцип, че щом природата го е дала и има полезни свойства, значи е добре и трябва да се консумира. Стига да ти е вкусно и да се чувстваш добре от него. Какво значение има дали е киноа, боб, чия, шипка или е от Китай или България родом продукта?
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Киноа срещу боб, годжи бери срещу шипка

Мнениеот amoreamore » 16 Май 2017, 15:06

Аз си избирам, заради вкуса, а не заради вкусовите качества. Не ми пречи да ям боб, но понякога ми се яде и киноа. Не виждам смисъл и база за сравнение и киноата не е чак толкова недостъпна, че да се прави на голям въпрос.
Аватар
amoreamore
 
Мнения: 61
Регистриран на: 03 Апр 2017, 14:15

Re: Киноа срещу боб, годжи бери срещу шипка

Мнениеот Stefany_Nik » 17 Дек 2018, 16:01

Защо пък едното трябва да е срещу другото. Всяка храна носи своите ползи и вкусове. С различен аромат и свойства. Яз харесвам и традиционните храни, и по-екзотичните. Важно е разнообразието.
Stefany_Nik
 
Мнения: 97
Регистриран на: 12 Ное 2018, 12:35

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта