Киноа срещу боб, годжи бери срещу шипка

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Годжи бери – червените диаманти в храненето

Мнениеот BRI » 23 Апр 2013, 14:53

beri.jpeg
beri.jpeg (8.1 KiB) Прегледано 1219 пъти
Вълче грозде или „червените диаманти” наричат плодовете годжи бери, растящи не само в плодородните китайски земи, но и в Югоизточна Европа, дори и у нас. Годжи бери е изключително богато на полезни вещества растение, съдържащо: 18 аминокиселини; 11 основни; 8 полизахариди, 6 основни витамина; 6 монозахариди; 5 ненаситени мастни. Плодът ни осигурява калций, магнезий, феноли, желязо, цинк, селений, витамин В2, витамин С и други. След като прочетохте дългия списък от хранителни съставки на вълчето грозде и неговите силни антиоксидантни свойства…сигурно се досетихте, че то е един от супер плодовете, съдържащ много повече витамин С от портокала и повече желязо от една дебела и сочна пържола. За съжаление годжи беритата са много крехки и труднодостъпни. Те се берат изцяло ръчно и не могат да се намерят в прясно състояние извън районите, където се произвеждат. Затова най – често се използват в изсушен вид или под формата на екстракти и соковете. Екстрактът от „червените диаманти”в храненето е активен имуностимулант, които прочиства организма, нормализира метаболизма, топи целулита и намалява телесното тегло. Годжи помага още при хронична умора, световъртеж, диабет, безплодие, импотентност, глухота и др. В заключение можем да кажем, че консумацията на Годжи бери удължава живота. А вие опитвали ли сте тези „червени диаманти”? Къде ги открихте? Споделете!
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Годжи бери – червените диаманти в храненето

Мнениеот denkaruseva » 23 Апр 2013, 15:47

От темата ставя ясно, че годжито е много полезно, но къде можем да го намерим?
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Годжи бери – червените диаманти в храненето

Мнениеот abcd » 23 Апр 2013, 20:58

denkaruseva написа:От темата ставя ясно, че годжито е много полезно, но къде можем да го намерим?


Например на zoya.bg.
abcd
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Апр 2013, 23:38

Годжи (Лиций) - плодовете на дълголетието

Мнениеот mirodent » 17 Юни 2013, 22:48

Годжи (Лиций) - плодовете на дълголетието. Къде се продават те сушени, кой ги внася и дистрибутира?
Аватар
mirodent
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юни 2013, 12:54
Местоположение: Пазарджик, ул. "Св. Иван Рилски" 4, ет 4, каб3

Re: Годжи (Лиций) - плодовете на дълголетието

Мнениеот djudjanka » 18 Юни 2013, 16:09

Аз съм си купувала от магазин за плодове и зеленчуци, иначе съм виждала да се продават в Карфур. ;)
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Годжи (Лиций) - плодовете на дълголетието

Мнениеот sunnyr » 25 Юни 2013, 11:59

Сушени годжи бери се предлагат на много места. Купувала съм си дори от кварталния магазин за плодове и ядки. Ако потърсите, ще намерите!
sunnyr
 
Мнения: 155
Регистриран на: 16 Яну 2013, 13:26

Re: Годжи бери – червените диаманти в храненето

Мнениеот Harmony » 03 Окт 2013, 16:48

Да, в Стара Загора и аз трудно го откривам, но поне е по-евтино от колкото в София, в Търново, ако някой минава от там, има едно много приятно магазинче, ако не се лъжа се казваше "Здраве" там предлагат всякакви билки и щуротии, и са на достъпни цени.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Годжи бери – червените диаманти в храненето

Мнениеот Mon_ton » 08 Яну 2015, 16:37

Виждала съм го само сушено, а към днешна дата го има почти във всеки магазин, та дори и по-заредените зеленчукови. Въпрпосът ми е как се хапва?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Годжи бери – червените диаманти в храненето

Мнениеот Snejna » 09 Яну 2015, 17:45

Имам познати, които си го хапват като ядки, но по малко, не знам дали може да се слага в храна примерно. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Годжи бери – червените диаманти в храненето

Мнениеот silver933 » 09 Яну 2015, 18:05

Аз си го слагам в мюслито, не знам колко е правилно, но по малко слагам. ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта