бременна съм и имам ужасни киселини!

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

бременна съм и имам ужасни киселини!

Мнениеот Malina » 16 Сеп 2016, 11:09

Бременна съм в края на 7 месец и вече започнаха да ме тормозят киселини. Постоянни, не спират, усещането е непоносимо, дори съм стигала и до повръщане, заради киселините. :cry: Иначе нямам никакви проблеми с бременността и спокойно мога да кажа, че се развивам и аз и бебето, но тези киселини започнаха да вкарват ужасно усещане за иначе така прекрасния период. Не знам как мога да спра киселините, или поне да ги облекча по-ефикасно. Не мисе иска да прибягвам до лекарства постоянно, а да имам някой такъв резервен вариант, когато киселините ми се усилят, макар че до колкото знам, за киселини само бионацид бил позволен за бременни, но не съм го пробвала. Надявам се, да ми кажете и някой друг лек, който вие сте си намерили и е облекчило неразположението ви! :cheerleadersmileygirl:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: бременна съм и имам ужасни киселини!

Мнениеот Snejna » 16 Сеп 2016, 12:27

Пий прясно мляко, на мен много ми помагаше през бременността, както и лукчета. Пила съм и Гавискон. ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: бременна съм и имам ужасни киселини!

Мнениеот Harmony » 16 Сеп 2016, 13:21

Лекарят ще ти каже какво можеш да пиеш като лекарства. А иначе и храненето оказва влияние. Избягвай трудносмилаеми храни, такива, които съдържат много мазнини и пикантни подправки, шоколад, цитрусови плодове и сокове, кафе.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: бременна съм и имам ужасни киселини!

Мнениеот Kremiliya » 16 Сеп 2016, 13:44

На мен ябълките ми помагаха, 1-2 ябълки и бях добре, но пак се опитай да разбереш от какво имаш повече киселини. Обаче като цяло спасение няма, чак като родиш :kisscheek:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: бременна съм и имам ужасни киселини!

Мнениеот iwoni » 16 Сеп 2016, 13:49

Имаше едно лекарство за киселини Талцид, но не знам дали е препоръчително за бременни.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: бременна съм и имам ужасни киселини!

Мнениеот ramimni » 17 Сеп 2016, 13:08

Не съм била бременна и не знам как е в действителност, но могат ли да се избегнат тези киселини? Ако се яде определена храна няма ли да спрат да се появяват?
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: бременна съм и имам ужасни киселини!

Мнениеот Innerlane » 19 Сеп 2016, 09:59

Аз пиех Гавискон сашета, имаше временно облекчение. Но истината е, че са неизбежни. Аз ядях най-късно в 18ч, все здравословни неща, които уж не причиняват киселини, дори чай за по-добро храносмилане пробвах да пия известно време, но пак ги получавах - ако не след хранене, то след като си легна след 22ч.

Проблемът е, че матката се издига много нагоре към диафрагмата и стомаха и част от стомашното съдържимо тръгва да се връща по хранопровода, особено като застанеш в хоризонтално положение. Отделно високото съдържание на прогестерон допълнително забавя стомашната дейност и влошава храносмилането.

Облекчение получих чак след като бременността напредне достатъчно, за да "падне" корема надолу, т.е. бебето към малкия таз, и вече има пак повече пространство за стомаха и дробовете.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: бременна съм и имам ужасни киселини!

Мнениеот Nightmare » 19 Сеп 2016, 10:59

Моите не бяха силни киселини и нищо не съм пила, за да ги потушавам. Даже нямам спомен често да са се появявали. Като храна избягвах киселото, не съм пила или ядяла по-кисели сокове и плодове.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: бременна съм и имам ужасни киселини!

Мнениеот Malina » 19 Сеп 2016, 12:38

За съжаление не се повлиява от никаква храна, без значение какво ям, винаги имам киселини. :( направо е непоносимо, особено вечер, когато спя. Чак ме събуждат киселините. :( Май ще се наложи да пробвам със сода, а хич не ми се искаше да пия.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: бременна съм и имам ужасни киселини!

Мнениеот black » 19 Сеп 2016, 13:29

Не знам дали е добре всеки ден да пиеш сода. Колкото и да са неприятни киселините, дали е полезно да пиеш постоянно?
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта