Струва ли си да се вземе мултикукър?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Струва ли си да се вземе мултикукър?

Мнениеот Malina » 01 Апр 2018, 08:27

Adhoc написа:Според мен е дърво. Много просто е да се готви с умение, не само да се купуват различни уреди.

не е въпросът в това, а в удобството, което дава мултикукъра, могат да се готвят различни неща, яденето спокойно може да се остави, благодарение на таймера, на който може да се разчита. да не говорим, че там няма изкипяване, загаряне и т.н. за заети хора е изключително удобно!
Аз го пускам когато излизам на разходка с дъщеря ми, като се върна имаме вкусно ястие, как с умения ще успея да си спечеля това време?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Струва ли си да се вземе мултикукър?

Мнениеот buba_18 » 03 Апр 2018, 16:54

Напоследък и аз се чудя и разглеждам, но те не са май точно мултикукъри а за готвене на пара. Нз каква е и има ли разлика? Единственото, което ме притеснява, е , че храната ще бъде много малко. По принцип я дават за 4- членно семейство конкретния модел на Филипс, ама като знам мъжа ми по-колко яде, страх ме е да не си вкарам нож с две остриета>
buba_18
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Фев 2018, 09:49

Re: Струва ли си да се вземе мултикукър?

Мнениеот Гълъбина_55 » 03 Апр 2018, 17:13

Мултикукърът е много практичен. Най-хубавото е, че може да си приготвяш храната, без да я наблюдаваш постоянно, а през това време да свършиш някоя друга работа. :wink:
Аватар
Гълъбина_55
 
Мнения: 85
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:06

Re: Струва ли си да се вземе мултикукър?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Апр 2018, 17:33

buba_18 написа:Напоследък и аз се чудя и разглеждам, но те не са май точно мултикукъри а за готвене на пара. Нз каква е и има ли разлика? Единственото, което ме притеснява, е , че храната ще бъде много малко. По принцип я дават за 4- членно семейство конкретния модел на Филипс, ама като знам мъжа ми по-колко яде, страх ме е да не си вкарам нож с две остриета>
Готвенето на пара няма нищо общо с мултикукъра.
Едното е функционална фурна, в която можеш да печеш, да притогвяш хлябове, кексове, готвенето на пара е съвсем друго нещо.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Струва ли си да се вземе мултикукър?

Мнениеот kalinka-kuku » 07 Юни 2018, 18:38

Добра покупка е особено за по-малки семейства, в които яденето не е център на живота, но за големи фамилии, мултикукъра няма да осигури и по една порция на човек.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Струва ли си да се вземе мултикукър?

Мнениеот Алиса_В » 15 Ное 2018, 12:46

Абсолютно си струва, ако се готви ежедневно и работата извън дома е динамична. Има си таймер, отложен старт, различни програми. За заети семейни хора е идеален.
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Re: Струва ли си да се вземе мултикукър?

Мнениеот sky_100 » 20 Ное 2018, 13:58

Аз нямам вече къде да побирам всичката техника у нас. Затова колкото и да е полезен мултикукъра, ще си го спестя. На плота място вече не остана. Може би ако наистина готвех ежедневно, щях да мисля другояче.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Струва ли си да се вземе мултикукър?

Мнениеот velvet_81 » 21 Ное 2018, 11:19

Ние имаме от миналата година и ми е много полезен уреда. При нас обаче обратно - през уикенда се ползва основно, защото тогава готвя ударно за през седмицата.
Имам си заготовки във фризера, мятам ги в уреда и да се готви. През това време си чистя или пазаруваме.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Струва ли си да се вземе мултикукър?

Мнениеот Влади » 05 Мар 2019, 12:09

И аз съм много доволна. Обзаведохме се с такъв за Коледа. Ползваме го почти ежедневно. Спестява много време и задържа ястието топло. Трябва да стои на достъпно място обаче. Ако не е на плота, а прибран, докато "потрябва", обикновено потъва в забвение всеки един уред.
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49

Re: Струва ли си да се вземе мултикукър?

Мнениеот Lucy » 26 Мар 2019, 10:52

Да си призная, нашият седи и прашасва. Май ще го продаваме. Много обичаме да си купуваме разни джаджи, ама после потъват в забвение обикновено :lol:
Lucy
 
Мнения: 66
Регистриран на: 20 Дек 2018, 12:31

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта