Струва ли си да се вземе мултикукър?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Струва ли си да се вземе мултикукър?

Мнениеот Pipilota » 20 Сеп 2016, 09:22

Замислям се все по-често покрай двамата ученика дали да не купя мултикукър. Разбирам, че доста хора са доволни, но не ми е ясно как работи това чудо. С други думи, как точно се готви цялостно ядене вътре, ако е картофи с месо, то картофите няма ли да станат на каша, докато се сготви месото? :roll: Изобщо ще ми е от полза, ако някой, който има уреда сподели как се справя с готвенето, дали наистина не се разваля храната, дали става вкусна и изобщо струва ли си да се вземе мултикукър или и това е поредния ненужен кухненски уред? :?: :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Струва ли си да се вземе мултикукър?

Мнениеот donni » 20 Сеп 2016, 09:46

Хубавото на мултикукъра е, че слагаш всички продукти и го оставяш да си се приготвя. Не е нужно да се въртиш около печката и да внимаваш дали няма да загори, дали няма да изкипи. Няма опасност картофите да ти станат на пюре, докато е готово месото. А и спокойно може да се вземе, когато отивате на почивка и там да си го ползваш. Отиваш на плаж, а той за 2-3 часа ще ти е сготвил :smile: .
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Струва ли си да се вземе мултикукър?

Мнениеот Lollipop » 20 Сеп 2016, 09:59

И аз се замислям за такава покупка, харесва ми това, че не е нужно да вися над тенджерите и може през това време да съм на разходка с малкия, или на кафе, а дори и да си поспя, ако имам такава възможност. :) Единственото, което ме спира е, че не съм наясно точно с поставянето на реда на нещата, и никога не съм опитвала нещо сготвено в кукър. А и от прочетеното разбирам, че винаги е като варена храната. :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Струва ли си да се вземе мултикукър?

Мнениеот Snejna » 20 Сеп 2016, 11:11

Както имаш 2 деца ученици задължително! Да, може и вкусът да е малко като "сварено", но нима повечето ни манджи не са правени в тенджери, а и винаги можеш да го метнеш в една тава да го запечеш, ако толкова държите.:) Но поне децата ти като се приберат от училище ще имат какво да ядат, а храната ще е топла и вкусна, а няма да им се налага да си носят хамбургери от училище и тях да ядат вкъщи.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Струва ли си да се вземе мултикукър?

Мнениеот irka » 20 Сеп 2016, 11:20

Каква е разликата между приготвено ястие в голям гювеч и мултикукъра? Че аз не откривам. И в гювеча слагаш всичко наведнъж и то си се приготвя във фурната. Също е здравословно приготвено. Мисълта ми е, че ако искаш по този начин сготвено ястие, не е нужно да си купуваш специален уред и да се дават допълнително пари за нещо, което не е кой знае колко по-различно.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Струва ли си да се вземе мултикукър?

Мнениеот Snejna » 20 Сеп 2016, 11:32

irka написа:Каква е разликата между приготвено ястие в голям гювеч и мултикукъра? Че аз не откривам. И в гювеча слагаш всичко наведнъж и то си се приготвя във фурната. Също е здравословно приготвено. Мисълта ми е, че ако искаш по този начин сготвено ястие, не е нужно да си купуваш специален уред и да се дават допълнително пари за нещо, което не е кой знае колко по-различно.

Има разлики. С гювеча трябва да си там, за да си "пазиш" яденето, не става да го оставиш за цял ден, трябва да си до него, а и разхода на енергия е голям ввъ фурната, докато кукъра не е така. Можеш да сложиш нещата в кукъра рано сутринта или вечерта на предния ден, да отидеш на работа и с отложения старт да го нагласиш да се включи в 16ч. и когато се приберете в 18 да е прясно сготвено. Няма опасност да загори, да се запали нещо.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Струва ли си да се вземе мултикукър?

Мнениеот mamina » 20 Сеп 2016, 12:25

Като сложа само месо в кукъра, става по-скоро като задушено, а не печено. На мен така повече ми харесва, защото е по-сочно, но някои си го обичат запечено с коричка.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Струва ли си да се вземе мултикукър?

Мнениеот Kremiliya » 20 Сеп 2016, 12:56

И аз се чудя за тази придобивка, мисля, че обаче няма да се хареса у нас, вкъщи всички си падаме по препеченото, но пък с малко дете, което главно яде манджички мисля, че си е сериозно облекчение.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Струва ли си да се вземе мултикукър?

Мнениеот Alex_mor » 20 Сеп 2016, 14:37

Имам и съм доволен, въпреки че живея сам, все пак ми е облекчение, много от нещата си ги правя докато съм на работа, без да полагам никакво усилие. Слагам си замразената риба от фризера, пускам си го на пара за след еди колко си часа и като се прибера имам от любимата ми риба на пара приготвена. Много бързо става и паста вътре, правиш соса, слагаш после пастата и за още няма и 10 мин си на масата ;)
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Струва ли си да се вземе мултикукър?

Мнениеот Lili_pili » 20 Сеп 2016, 15:34

На мен ми звучи добре свободата, която ти дава готвенето в такъв уред, че не те връзва до печката, а и ориза вътре става страхотен, опитвала съм от кукър ориз и няма по-вкусно нещо! :bump:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта