Какво пазарувате, когато сте на диета?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Какво пазарувате, когато сте на диета?

Мнениеот kauda » 04 Фев 2017, 09:15

sofi_black написа:Аз пазарувам само за деня, когато съм си наложила някакъв по-специален режим на хранене. Защото често на другия ден трябва да си купя нещо различно. Колкото до семейството и храненето, често жените правим такива невероятни и странни диети, че едва ли могат другите да устискат дълго време на тях :mrgreen: .

Ако диетата е свързана със здравословно хранене, точно останалите трябва да се научат така, много често жените преминават на диета, която е супер за здравето, а оставят близките си да пордължават да унищожават тялото си...
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какво пазарувате, когато сте на диета?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Фев 2017, 10:11

Когато съм на диета се старая диетата ми да става за всички, но вземем повече плодове, зеленчуци, повече чисто месо, повече различни зърнени култури, които иначе у нас избягват да ги ядат и те не знаят защо и съответно и аз пропускам.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво пазарувате, когато сте на диета?

Мнениеот Harmony » 06 Фев 2017, 15:00

Аз имам някаква сигнална лампичка и когато реша, че няма да ям нещо, не ми е нужно много увещаване. Затова не се изкушавам, когато пазарувам за вкъщи, а и не ми е проблем, защото всички ядем едно и също като зеленчуци, плодове, варива, няма капризни. Аз ако реша да намаля хляба или да го изключа от менюто си, го правя, или млечни продукти, или месо. Солидарни сме, макар че само аз готвя вкъщи :mrgreen: , но няма мрънкащи, защото правя неща, които обичаме и са полезни същевременно.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Какво пазарувате, когато сте на диета?

Мнениеот Локумът » 14 Мар 2017, 12:52

Решим ли да минем на диета у нас, преминавамае всички, увеличаваме разнообразието от зеленчуци, намаляме тлъстото месо - без свинско, без колбаси, единствено се купува шунка за сандвичи. Сменя се хляба, вече няма домашен хляб, купуваме готов пълнозърнест (домашния пълнозърнет не се получава вкусен). Премахваме вечерите на спагети и ги заменяме с оризови. :mrgreen: Ей такива дребни неща се променят у нас и пилешко купуваме с килограми направо.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какво пазарувате, когато сте на диета?

Мнениеот Kremiliya » 09 Авг 2018, 09:45

Каквото изисква диетата ми, всички диети са различни, някои са само с консумацията на плодове, да речем, други са с консумацията на зеленчуци, трети месо, четвърти редуват дни с въглехидрати и дни с месо/риба. :) Не мога да кажа, каквото пише в списъка.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какво пазарувате, когато сте на диета?

Мнениеот Милинка » 09 Авг 2018, 17:32

Ох тази тема е доста сложна, поне за мен. Аз все съм на диета, но се справям, само когато съм сама. Когато съм при нашите или се приберат съквартирантките ми -мн трудно-всеки вади някакви вкусотии и все не мога да устоя.
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Какво пазарувате, когато сте на диета?

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Авг 2018, 18:32

Аз си хапвам на диета повече месо и салата, така че залагам на чистите мръвки и разнообразните зеленчуци.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какво пазарувате, когато сте на диета?

Мнениеот Malina » 14 Авг 2018, 09:56

При мен не е трудно, аз се храня сравнително здравословно, пакетирани храни не вземам, брашно също не купувам, хляб и сладко - не.
Главно се старая да вземам зеленчуци, плодове и пълнозърнести храни.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво пазарувате, когато сте на диета?

Мнениеот Frac » 14 Авг 2018, 16:48

Нещо напоследък диетите ми се опъват, по-скоро волята ми е по-слаба и лесно се поддавам на изкушенията. То, ако аз съм на диета, означава и мъжете вкъщи да са - е, няма шанс, поне за сега. Като започна да готвя за тях и ми замирисва едно хубаво и как да не опитам, после като опитам и си вика: "Ми яз сега опитах, пък да си хапна" и така... всеки път!
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Какво пазарувате, когато сте на диета?

Мнениеот Monika_Spasova » 14 Авг 2018, 18:26

Frac написа:Нещо напоследък диетите ми се опъват, по-скоро волята ми е по-слаба и лесно се поддавам на изкушенията. То, ако аз съм на диета, означава и мъжете вкъщи да са - е, няма шанс, поне за сега. Като започна да готвя за тях и ми замирисва едно хубаво и как да не опитам, после като опитам и си вика: "Ми яз сега опитах, пък да си хапна" и така... всеки път!

Опитай се максимално да готвиш така, че и те да ядат. А и аок нямаш много за сваляне, може само да спреш хляба и сладкото, например и да си хапваш от тяхната храна. А когато имат за вечеря ориз или картофи, ти си направи повече салата и не прекалявай с манджата :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта