Шампоан за растеж на косата на добра цена

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Re: Шампоан за растеж на косата на добра цена?

Мнениеот S_Milenska » 11 Ное 2016, 14:55

Мисля, че в момента почти няма шампоан на пазара, който да е ориентиран към растежа на косата и да я стимулира да расте по-бързо. Например, ако нямаш проблеми с пърхот, можеш ли да си вземеш Здраве с хинин? Не вярвам да е подходящо за косата, ако няма проблеми.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Шампоан за растеж на косата на добра цена?

Мнениеот Rali_hr » 14 Ное 2016, 14:48

За шампоан не знам, но това определено помага: http://apteka.framar.bg/30035198/%D0%B3 ... %BC%D0%BB- Следвай иснтрукциите. Аз с този продукт подобрих доста добре косопада си след второто раждане.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Шампоан за растеж на косата на добра цена?

Мнениеот m0n4eto » 14 Ное 2016, 17:04

rabotnata pchela написа:Тъй като съм с къса коса и идва зимния сеон, желанието ми да си поддържам прическата рязко намаля :mrgreen: и ми се иска да си намеря подходящ шампоан, с който да си помогна да ми порасне по-бързо косата, да влезна в нормите на нормалната зимна прическа. :oops: Използвам професионален шампоан против пърхот, тъй като заради гелове и подобни ми се появи. :sad: Сега ми се ще да си намеря някой свестен шампоан, на не много висока цена, който да спомага засиления растеж на косата, а и може би трябва да има и противопърхотно действие, но не съм сигурна, тъй като за момента почти съм се отървала от неприятни проблем. :roll: Не знам дали мога да продължа да използвам противопърхотен шампоан, т.е. да заменя този с друг или трябва да спра да използвам подобни шампоани за момента, в който нямам проблем, или поне не така силно, както преди? :roll: Та, надявам се да ми предложите добри шампоани за растеж на косата, а и евентуално да ме посъветвате за противопърхотната ми "терапия" :grin:


Пробвала ли си с шампоаните на рене фюртерер, доколкото знам са точно за разтеж а имат и противопърхотна серия.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Шампоан за растеж на косата на добра цена?

Мнениеот rabotnata pchela » 14 Ное 2016, 17:11

Не съм ги пробвала, това ме притеснява, дали е удачно да се ползва противопърхотни шампоани постоянно. :(
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Шампоан за растеж на косата на добра цена?

Мнениеот penny » 15 Ное 2016, 09:56

Противопърхотните са със силни съставки и като се ползват дълго време изсушават скалпа и косата и не й се отразяват добре.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Шампоан за растеж на косата на добра цена?

Мнениеот rose_92 » 20 Ное 2016, 22:43

rabotnata pchela написа:Не съм ги пробвала, това ме притеснява, дали е удачно да се ползва противопърхотни шампоани постоянно. :(



Зависи какъв е шампоана - има някои, които може да се използват често, други да по-силни (като Низорал например и се използват до 2 пъти в седмицата за определен период от време). Аз имам себореен дерматит и поне при мен това състояние не може да изчезне, а трябва постоянно да се поддържа чист скалпа с такива шампоани иначе проблемите се връщат след няколко месеца. Пробвала съм много марки и учудващо и за мен самата, така рекламирания Head & Shoulders ми помага най-много (този, който се води Ocean най ми харесва). Вече се мия само с него, а и смятам, че е подходящ за ежедневна употреба. От шампоаните на Здраве против пърхот не съм доволна, на Bilka също. Можеш да се къпеш и с друг шампоан за растеж на косата и да го редуваш с избрания от теб противопърхотен, но моето мнение е, че той не трябва да се спира изцяло, за да не се появят пак сърбежи и бели снежинки.
Иначе и аз препоръчвам след измиване да си втриваш хининова вода. Аз си купувам тази на Милва, те даже имат и такъв шампоан, а май и маска за коса. Другият вариант е маска с тривитаминол. :) Скъпите марки шампоани не съм ги пробвала.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Ефективни продукти против косопад

Мнениеот rose_92 » 21 Ное 2016, 15:33

Преди 3-4 години имах ужасен косопад и нищо не помагаше. Почнах да пия таблетки приорин няколко месеца и само те ми помогнаха да овладея косопада. Имат и шампоани, но таблетките според мен са по-добрия вариант. Ако пак ми се появи засилен косопад, пак ще си взема от тях ако имам възможност. Иначе и аз гледам от доста време Мерц дражета, но не съм ги пила и не знам дали има ефект от тях.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Ефективни продукти против косопад

Мнениеот iwoni » 24 Ное 2016, 12:28

rose_92 написа:Преди 3-4 години имах ужасен косопад и нищо не помагаше. Почнах да пия таблетки приорин няколко месеца и само те ми помогнаха да овладея косопада. Имат и шампоани, но таблетките според мен са по-добрия вариант. Ако пак ми се появи засилен косопад, пак ще си взема от тях ако имам възможност. Иначе и аз гледам от доста време Мерц дражета, но не съм ги пила и не знам дали има ефект от тях.


На мен в момента ми пада косата, не е отчайващо положението, но все пак ме притеснява. Ти колко време го пи и може ли да се приема дълго време?
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Ефективни продукти против косопад

Мнениеот svetlozara » 24 Ное 2016, 13:06

Може да е сезонен косопад при теб.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Шампоан за растеж на косата на добра цена?

Мнениеот svetlozara » 24 Ное 2016, 13:38

Хининовата вода измива ли се след като се натрие в скалпа?
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron