Дете със страхова невроза в първи клас - няколко дни и вече съм бясна

Специфични грижи, лечение, обществени нагласи, държавна политика, взаимопомощ

Дете със страхова невроза в първи клас - няколко дни и вече съм бясна

Мнениеот MamaMecana » 21 Сеп 2016, 16:52

Здравейте родители.
Това е форум, в който мога да изплача болката си и да ви разкажа какво ми се случва, нали?
Имам прекрасно момченце, което от няколко дни е на училище. В първи клас, с много мерак го чакахме този ден - 15 септември.
Усеща се голям, може да чете, да пише няколко думи, смята от три годишен. Но с хубавото до тук...
Преди две години с детето ми се случи неприятен инцидент. Няма да влизам в подробности, че сърцето ми се къса.
Проблемът ни е, че изпитваме панически страх да останем сами. Докато е с другите деца или с учителката, няма проблем.
Работим с психолог и го превъзмогваме този проблем с годините.
До вчера, когато го намерих залян в сълзи пред училището и да трепери целият. По обясненията му разбрах, че "госпожата го отделила, за да не удари някое дете, защото бил психо..."
Побеснях, веднага се качих и намерих учителката, която пък се оправда, че детето и било показано от директорката, че е със "специални нужди". Директорката пък / с която бях говорила и мислех, че имам подкрепата й/ ме изгони от кабинета си, нямала време за мен.
Какви са тези учители????
Понеделник отивам в инспектората в областния град, защото се оказа, че в нашето градче, няма никой по-висок от директорката на училището /единствено с цикъл 1-12 клас, ако махнем техникума/, който въобще да им направи забележка, че така не трябва. Бясна съм, търся решение, а не знам какво да направя. Можете ли да ми помогнете?
MamaMecana
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Сеп 2016, 16:27

Re: Дете със страхова невроза в първи клас - няколко дни и вече съм бясна

Мнениеот Golfie » 21 Сеп 2016, 20:39

Не мога да повярвам, това в кой град се случва? Нямате ли избор на друго училище?
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Дете със страхова невроза в първи клас - няколко дни и вече съм бясна

Мнениеот YoLindi » 26 Сеп 2016, 08:28

Доколкото разбирам, живеете в малък град. Така ли не разбраха хората, че някой ако има страхова невроза или някакъв подобен проблем, не означава, че е луд или психо?! Още повече за дете. В днешно време почти всеки има някаква невроза. Добре сте се насочили към инспекцията, дано ви окажат съдействие. Макар че мисленето на хората няма как да се промени за съжаление.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Дете със страхова невроза в първи клас - няколко дни и вече съм бясна

Мнениеот analizatorka » 26 Сеп 2016, 09:15

Директорката ви е изгонила, защото не знае какво да ви каже и как да обясни защо учители се държат по подобен начин. Хората реагират различно в различните ситуации, но един педагог не би трябвало да си позволява да се отнася така с дете. Тази учителка едва ли има 1 година стаж, за да не знае как се постъпва в такава ситуация. Може да не знае как да помогне, но поне не би трябвало да усложнява нещата. В училището няма ли детски психолог? Да каже няколко приказки на тази госпожа, да й обясни за какво става въпрос, за да не прави повече такива глупости.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Дете със страхова невроза в първи клас - няколко дни и вече съм бясна

Мнениеот m.vulev » 30 Дек 2016, 12:17

Ако е в по-малък град, може и изобщо да няма психолог в училището. И аз не мога да разбера като нямаш представа как да реагираш, поинтересувай се, прочети и ще знаеш какво поне да не правиш. Никой пет пари не дава за нищо вече.
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11


Назад към Деца със специални потребности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта