Диетата "минус 60" - какво представлява?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Диетата "минус 60" - какво представлява?

Мнениеот Pipilota » 26 Сеп 2016, 12:48

Някой от вас правил ли е диетата минус 60? Явно не е чак толкова известна, въпреки огромните резултати, за които се говори в нея. :roll: Иска ми се да се запозная повече с нея, понеже майка ми има доста сериозни проблеми с килограмите и все не може да намери начин да се справи и реших да потърся начин за наистина човек с повече килограми и нужда от сваляне на тегло.
Интересно ми е някой има ли подробности и да разкаже повече за диетата, резултатите истина ли са, дали се свалят наистина толкова килограми? Изобщо всичко, което може да ми кажете ще ми бъде от полза и аз може би също бих се включила. :)
четох иначе доста по въпроса,но не схващам изобщо смисъла на диетата и какво може и какво не може да се яде. Разбрах, че до 12ч. може да се абсолютно всичко, та дори и баници. ;) Въпросът е след 12ч какво се случва? :?:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Диетата "минус 60" - какво представлява?

Мнениеот Lollipop » 26 Сеп 2016, 13:39

И аз съм я чувала тази диета, но не съм сигурна, че много добре действа, но работата е там, че е много трудна за разбиране и дълга за прочитане. :) И аз все се глася да взема да я прочета и може би довечера трябва да си напомня да го направя, сега след раждането все още се търкалям с килограмите ми. А до колкото знам, че е никак зле да се прилага и по време на кърмене.:)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Диетата "минус 60" - какво представлява?

Мнениеот red_eyes » 26 Сеп 2016, 14:15

При нея май повече се набляга кога да се яде, а не какво и колко. По-стриктно се следи да не се яде много вечер, доколкото разбрах, след 18 ч. това е изключено. Само не ми е ясно - след като до 12 ч. може да се яде всичко, как ще се предотвратят последиците от поемането на вредна храна и това, че след този час не ядеш такива неща как помага за отслабването, като вече си се наблъскал с мазно?
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Диетата "минус 60" - какво представлява?

Мнениеот silver933 » 26 Сеп 2016, 15:05

red_eyes написа:При нея май повече се набляга кога да се яде, а не какво и колко. По-стриктно се следи да не се яде много вечер, доколкото разбрах, след 18 ч. това е изключено. Само не ми е ясно - след като до 12 ч. може да се яде всичко, как ще се предотвратят последиците от поемането на вредна храна и това, че след този час не ядеш такива неща как помага за отслабването, като вече си се наблъскал с мазно?

Е може би се разчита на някаква съвест, но и все пак когато се наядеш сутринта с вредното, до вечерта все пак изгаряш доста калории и се предполага, че си ги изгаряш до следобед, вече като намалиш калориите.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Диетата "минус 60" - какво представлява?

Мнениеот Rali_hr » 27 Сеп 2016, 10:31

Чела съм за въпросната диета и до колкото разбрах не е много сложно, а свободата от храните е голямо, освен за вечеря. :) До обяд може да се яде всичко, као препоръката е все пак да се спазват някои от основните принципи на здравословното хранене, но все пак може и баница с боза. :mrgreen: На обяд може да се хапват всякакви зеленчуци, но ако има картофи или макарони, грах и т.н. не трябва да се правят с месо или месен бульон. Главното и тук според мен е да се спазват принципите на разделното хранене, да се избягват консервирани храни, заради добаванета захар в тях и вечер вечерята да е много лека и до 18ч.:) т.е. вечер може да се хапват тиквички с кисело мляко, салати, малко сирене (50гр), риба на фурна и подобни, като се избягват лошите комбинации - на въглехидрати с месо и се хапва до 18ч, след това се пие само и единствено вода. Мисля, че ако се спазват подобни принципи, дории да не са точно от тази диета, а свързани с намален калориен прием за деня т.е. вечерта се яде далеч по-малко от сутринта, то резултати пак би имало и то доста добри.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Диетата "минус 60" - какво представлява?

Мнениеот Snejna » 27 Сеп 2016, 11:02

И на мен тази свобода ми се вижда страхотна, защото ако си хапнеш доволно до 12ч.после спокойно можеш да намалиш приема на храна и да асваляш. Май резултатите са повече от добри.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Диетата "минус 60" - какво представлява?

Мнениеот zagrijena » 27 Сеп 2016, 11:21

Изглежда ми по-разумна тази диета и не толкова опасна :smile: . Откривам, че не се различава много от моя начин на хранене. Даже ми е малко чудно, че се нарича диета :smile: , просто нормални правила за хранене.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Диетата "минус 60" - какво представлява?

Мнениеот Anka » 28 Сеп 2016, 11:40

Ако не се вечеря, както е главното в тая диета, то със сигурност ще има големи ползи, не само, че ще се отслабва, ами и ще се и подобри здравето.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Диетата "минус 60" - какво представлява?

Мнениеот Ваня Стойчева » 28 Сеп 2016, 12:30

Може ли повече подробности за диетата? :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Диетата "минус 60" - какво представлява?

Мнениеот analizatorka » 29 Сеп 2016, 11:32

И при тази е заложено разделното хранене, явно това наистина е важно и дава резултат за здравето и килограмите.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта