Как да разберем кога да се откажем от любимия?

Как да разберем кога да се откажем от любимия?

Мнениеот lini_leni » 26 Сеп 2016, 15:58

С моя приятел сме заедно от две години, от една живеем заедно. Далеч сме от мисълта да създаваме семейство, мисля, че ни е още рано, и двамата сме доста млади. Но като живееш с един човек волно-неволно се сблъскваш с неговия характер, начин на мислене и разбирания за живота. Нормално е хората да се различават и да има търкания между тях. Но някак си не успяваме двамата с моя приятел да избегнем конфликтите и да стигнем до някакъв компромис или примирие. Всеки си мисли, че той си е прав и не приема гледната точка на другия. Например аз винаги съм настроена положително и оптимистично, дори и в трудностите виждам някаква възможност, вярвам, че след всяко лошо нещо идва доброто. Той е точно обратното - вижда само лошото, вторачва се в него и нищо повече не съществува и сякаш нищо няма да се промени. Това страшно много ме натоварва и тормози това. Питам се трябва ли да "свикна" с неговите "особености" и как да го направя? Да не обръщам ли внимание на подобни дразнения и да ги пускам покрай ушите си или това са сигнали, че този човек не е за мен? Как да го постигна? Това всъщност мой проблем във възприятието ли е, защото каква е гаранцията, че в следващия мъж няма да открия нещо, което също да ме изкарва от равновесие? Как да разбера кога трябва да се откажа от един човек и кога да продължа да се опитвам?
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Как да разберем кога да се откажем от любимия?

Мнениеот irka » 26 Сеп 2016, 17:11

Аз вярвам, че от всеки човек зависи как гледа на другите и на света и само от него зависи дали ще си промени отношението или не. Както сама си задаваш въпроса дали няма в следващия да откриеш още един дразнител, така е - няма идеални хора и никой няма да се промени само защото на теб нещо не ти харесва. Или го приемаш такъв, какъвто е, или продължаваш да търсиш незнайно какво.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Как да разберем кога да се откажем от любимия?

Мнениеот nikita101 » 26 Сеп 2016, 18:19

Скъпа, бягай далеч от такива константни песимисти. Преди 30-тина години се омъжих за един такъв, като мислех, че ще го променя и ще му докажа, че живота има и положителни страни. Резултат - той си е песимист и то още по-голям, а аз със скъсани нерви. Единственото ми спасение е да не говоря с него, защото единствените ни теми за рзговор са да оплюваме някой или нещо. А това е много натоварващо. Търси си човек с положителна настройка към света, който те изслушва, даже и да не е съгласен с теб. В момента, въпреки, че съм на толкова години обмислям развод, защото не мога да си представя, какъв ужас ще настане. когато и двамта сме пенсионирани. Сега поне сме на работа по цял ден и не се виждаме за продължително време.
nikita101
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Сеп 2016, 18:11

Re: Как да разберем кога да се откажем от любимия?

Мнениеот balsam » 27 Сеп 2016, 09:42

И аз вкъщи си имам един мърморко, все нещо не му е наред, все той е прецакан за нещо. Когато почнат тези тиради, просто изключвам мозъка си и не го слушам. Иначе ще откача от оплаквания и драми. Лошото е, че с годините изграждаш постепенно този навик, но в началото на една връзка това може да обърне колата. Добре прецени дали можеш да продължиш по този начин и вземи решение дали можеш да приемеш нещата, които те дразнят.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Как да разберем кога да се откажем от любимия?

Мнениеот Rali_hr » 27 Сеп 2016, 09:47

Не е добре да живееш с някой, който гледа само отрицателното и може би наистина е добре да си намериш някой, с който да се чувстваш добре и да сте на една вълна. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да разберем кога да се откажем от любимия?

Мнениеот Snejna » 27 Сеп 2016, 11:20

След като не ти харесва този човек, няма нужда да си с него, почнат ли да се прокрадват мисли за приключване на връзката, то съвсем очаквано това се случва.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да разберем кога да се откажем от любимия?

Мнениеот Fury » 19 Мар 2019, 15:59

То се усеща, няма определен начин. Когато не можеш да споделиш, когато си напрегнат, а не спокоен с този човек...
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00

Re: Как да разберем кога да се откажем от любимия?

Мнениеот Dalia » 19 Мар 2019, 19:07

"С мъжа трябва да ми е хубаво. Лошо мога и сама да живея." е казала великата Мерлин Монро.
Щом мъжът до мен започне да ме изнервя и съм по-добре, когато той не е до мен, спор няма време е за раздяла. Така не само аз ще съм щастлива, но и той щом като е почнал изведнъж да се държи зле с нас, значи и той е недоволен от връзката ни и това е един от начините да ни го покаже, с липсата на отношение... Колкото и странно да ни звучи, туй е начинът на мъжете да си изразяват чувствата...
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Как да разберем кога да се откажем от любимия?

Мнениеот Viki Borisova » 05 Апр 2019, 16:01

Идва момент, в който всичко е изчерпано в една връзка, тогава е напълно задължително да се разделим.
Viki Borisova
 
Мнения: 94
Регистриран на: 22 Мар 2019, 11:22

Re: Как да разберем кога да се откажем от любимия?

Мнениеот Мари_я » 11 Юли 2019, 09:23

Когато през повечето време сме нещастни. Просто е. Щастие - нещастие.
Мари_я
 
Мнения: 41
Регистриран на: 27 Юни 2019, 09:27

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron