За какви ястия е подходящо ореховото масло?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

За какви ястия е подходящо ореховото масло?

Мнениеот zagrijena » 27 Сеп 2016, 11:57

Решила съм да се снабдя с орехово масло и искам да ме насочите за какви ястия е подходящо да се употребява. Разбира се, причината да започна да го ползвам е в полезните му свойства и естествения му характер, но най-вече и заради специфичния му вкус и характерен нюанс, който ще придаде на храната. Но много не съм наясно къде да го използвам. Знам, че във форума има доста хора, които са запалени по здравословното хранене и се надявам да ми помогнат с информация и съвети от собствен опит. Може ли да се овкусява месо или риба с него? Става ли за готвене? Знам, че е скъпичко, но си мисля, че ако не го използвам толкова често в кухнята, мога да му намеря и друго приложение. Все пак пари съм давала за него :lol: .
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: За какви ястия е подходящо ореховото масло?

Мнениеот Harmony » 27 Сеп 2016, 13:02

Идеално е за дресинги за салати. Вместо олио може да пробвате с него.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: За какви ястия е подходящо ореховото масло?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Сеп 2016, 15:03

И аз си мисля, че по-добре да се ползва подобно масло за салати, както и за мазане. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За какви ястия е подходящо ореховото масло?

Мнениеот Mon_ton » 27 Сеп 2016, 15:54

За ядене не съм сигурна точно как можеш да го ползваш, подобни масла по-скоро намират приложение в козметиката и домашните маски и средства за разкрасяване, на вкус по-скоро трябва да го пробваш. Може би ще се върже с азиатски рецепти.:)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: За какви ястия е подходящо ореховото масло?

Мнениеот mangusta » 28 Сеп 2016, 10:39

Ореховото масло изобщо не е подходящо за готвене, не издържа на високи температури. Но за салати е идеално, а защо не и за марината за месо. Със сигурност ще придаде интересен вкус!
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: За какви ястия е подходящо ореховото масло?

Мнениеот Pipilota » 23 Май 2018, 09:21

Ореховото не съм го пробвала, главно карам на зехтини, авокадово и подобни. Обаче ще пробвам, притеснявам се, че може да се окаже готчиво. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За какви ястия е подходящо ореховото масло?

Мнениеот panaiot33 » 04 Юли 2018, 15:06

Имам познат, който го използва за салати. Аз лично не съм пробвал. Жена ми беше взела някакво масло, което придаваше много неприятен вкус на салатата, от тогава не искам експерименти вкъщи с маслата. Използвам си зехтин.
panaiot33
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юли 2018, 14:46


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта