Не смея да си поискам повишение на заплатата

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот Pipilota » 21 Авг 2017, 10:12

Рядко шефовете вдигат заплатите на някой, само заради красивите му очи. Честа практика е при напускане да се предложи нещо повече, което е направо просташко. :roll: Все пак, когато става въпрос за заплати и за увеличения, трябва да има заслуги. Много често шефовете обаче се правят, че няма такива и не увеличават парите, докато не опре ножа до кокала. Все пак има и такива, които увеличават парите на служителите ис периодично, било и с малко. Но капка по капка - вир става, хората са доволни. На мен би ми било приятно, ако получавам на 6 месеца или на година някакво увеличение, може да е в рамките на 20-30 лева, но след 2 години, разликата ще е осезаема, нали? :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот Snejna » 21 Дек 2017, 11:48

Доста е трудно човек да си поиска увеличение,макар че всички казват "ако имаш нужда - ела да поговорим", какво говориш, шефа решава и избира сам. Много е трудно да си извоюваш увеличение, трябва да си добър оратор и обедителен. Но като знаеш, как всички живеят с мисълта, че си заменим, всъщност изобщо не е лесно.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Не смея да си поискам повишение на заплатата

Мнениеот Буба Мара » 10 Май 2018, 14:46

Когато нещата не са рагламентирани още със започването на работа в това отношение, работодателите се правят на разсеяни. Преди време при напускане на работа моят шеф ли каза,че ще ми увеличи заплатата като каза две цифри и избра по-малката. Това е още по-глупаво. В крайна сметка смених работата. Понякога рутината на едно работно място е способна да ти убие ентусиазма, самочувствието и желанието за развитие. :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта