Лекарите и техните антибиотици.. една безкрайна тема....

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Лекарите и техните антибиотици.. една безкрайна тема....

Мнениеот marsu » 29 Сеп 2016, 13:51

Здравейте! Имам да споделя с вас един доста наболял проблем напоследък, който не мисля, че засяга само мен. :!: Личният ми лекар постоянно ми изписва антибиотици и това е пореден лекар, не мислете, че не съм си търсила друг. С каквито и проблеми да отида ми изписва антибиотик, защото така или иначе щяло да се влоши състоянието ми. Хайде, аз съм голям човек, ще избера, ще преценя според собственото си усещане дали да го пия или не, но и с децата май практиката е още по-ужасна. :eek: Там без антибиотик май не се излиза от кабинета, а един родител, колкото и да познава детето си не може да знае как точно се чувства, за да прецени дали да даде антибиотика или не. :???: Постъпват ли правилно лекарите, като изписват антибиотици за всяко нещо, или това е едно излишно презастраховане от тяхна страна? Изобщо, мислите ли, че има друга причина, освен презастраховане, за да изписват постоянно антибиотици?! :???: :?:
Аватар
marsu

Re: Лекарите и техните антибиотици.. една безкрайна тема....

Мнениеот kauda » 29 Сеп 2016, 14:44

Е това е най-гадното, когато лекар не иска да спре да изписва антибиотици! Всички сме преминали през това и то продължава. Не си обяснявам и аз защо лекарите не желаят да проследят състоянието на пациентите.. Но мен това, което ме дразни най-много е, че много лекари са съгласни да НЕ изпишат антибиотик на познато на тях дете, да го оставят само да се пребори с болестта, но на по-далечно само при започване на сополки да изпишат. Наистина най-сериозен е проблемът при децата, защото родителите се притесняват (здравомислещите разбира се), да дават лекарства на собствена глава на децата си или да ги лекуват по усет, което е разбираемо. Може би наистина трябва да се въведе някаква политика за антибиотиците и тяхното изписване. Скоро няма да може да се лекуват децата, вече на по 5 години има силни антибиотици, които дори не им действат, за какво става въпрос просто...
Аватар
kauda

Мнениеот Malina » 29 Сеп 2016, 15:09

Много мои приятелки и те минават през това със своите деца, имаме няколко приятелки,записани при един и същ лекар, едното семейство е приятелско с лекаря. Тяхното дете не е пило антибиотик, дори и при темпепратура и явно лошо състояние. На другите изписват антибиотици за добър ден.. май си е до предпочитания също така.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina

Мнениеот Ginger » 30 Сеп 2016, 09:32

Има нещо такова, че ако едно семейство е с един и същ личен лекар от години, той е поел детето им от раждането, лекарят като че ли е по-внимателен с изписването на лекарства и антибиотици. Познава всичките им болежки и знае какво действа и какво не. И има по-голяма вероятност да се вслуша в съображенията на майката.
Ginger

Мнениеот Monika_Spasova » 30 Сеп 2016, 10:20

Не знам защо лекарите правят така.. :-| И на мен много често ми се случва да ми изпишат излишно антибиотик. Дори не го купувам, много е досадно и съм се отказала да се разправям с лекаря ми по този въпрос. :mad:
Аватар
Monika_Spasova

Мнениеот Lilly_milly » 30 Сеп 2016, 11:01

Няма как иначе да върви пазарлъкааа! За какво обикалят търговските представители на фармацевтичните фирми лекарите?
Lilly_milly

Мнениеот irka » 04 Окт 2016, 13:33

Те са ясни тия фирми и представители, но лекарите и те вече отдавна не се трогват и не се съобразяват с благото на пациента и целта им не е да правят всичко с тази цел, а първо се интересуват колко ще им дадеш и колко човека ще минат, за да се натрупа солидна сума.
irka

Мнениеот annydance » 05 Окт 2016, 09:33

За мен се презастраховат, да не би да се усложни заболяването. То на днешно време не знаеш къде ще те удари даден вирус. Постоянно чувам за разболели се мои познати, които имат отражения от различните видове грип. Кой ухо го заболи и му се намали слуха, кой сърцето му почва да прихлопва...
annydance

Мнениеот Slavena » 07 Окт 2016, 12:35

Аз не виждам нищо лошо да се дават антибиотици и да се пият, те помагат по-бързо да се оздравее, аз не виждам нищо лошо в това и давам когато ни изпишат без да се притеснявам дали е излишно или не.
Slavena

Мнениеот M.Tasheva » 07 Окт 2016, 13:13

Аз не искам да ги давам, но като се разболее от гнойна ангина, какво да правя, няма начин, или като има опасност от пневмония или бронхит. Но и другата страна съм я виждала - родители и лекари, които започват да дават антибиотик, без да са опитали нещо друго първо. Родителите казват "Давам, за да му мине по-бързо" и точка.
M.Tasheva

Следваща

Назад към Общи