Упорит запек при бебе на 1г. , как се справяте?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Упорит запек при бебе на 1г. , как се справяте?

Мнениеот Mon_ton » 29 Сеп 2016, 14:39

От известно време малката е със запек, боли я коремчето, ака твърдо, истински кошмар. Отказва да яде, защото мисля, че усеща, че така ще я заболи коремчето. :cry: Не знам какво да предприема, за да подобря положението, яде съвсем малко и винаги изпитва трудности при изхождане, а това се случва веднъж на 3-4 дена. Дайте съвет, как вие сте се справили с този проблем?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Упорит запек при бебе на 1г. , как се справяте?

Мнениеот kauda » 29 Сеп 2016, 14:57

предимство е, че бебето не е малко и вече може да си хапва доста разнообразни плодове и зеленчуци, които ще ти помогне да се справиш със запека. Нямам дете и не съм сигурна кое кога е позволено да се яде, но на тази възраст можеш да даваш сили сливи, дори и да вариш сливи от сладко, може да даваш спанак, повече храни с фибри, ако даваш хляб давай пълнозърнест, спанака върши чудеса, може да даваш дори и суров в салати или зеленчукови сокове. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Упорит запек при бебе на 1г. , как се справяте?

Мнениеот Malina » 29 Сеп 2016, 15:30

Да нае сте променили коренно диетата на малката и от това да се е повлияла?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Упорит запек при бебе на 1г. , как се справяте?

Мнениеот Ginger » 30 Сеп 2016, 09:34

Давай й много течности да пие, да хапва круши. Ако яде по-суха храна, променете храненето, повече манджички, супи.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Упорит запек при бебе на 1г. , как се справяте?

Мнениеот Monika_Spasova » 30 Сеп 2016, 10:07

Разнообрази менюто на детето и ѝ давай повече храни с фибри и ще се нормализира. До колкото знам,има и прахчета, с които се лекуват аняколко месеца децата, но това е зам ного тежки случаи. Първо пробвай с разнообразяване на диетата. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Упорит запек при бебе на 1г. , как се справяте?

Мнениеот Lilly_milly » 30 Сеп 2016, 11:17

Праненето на гимнастика също помага - свиване на крачетата към корема. А като се заиграва и й се приходи стиска ли се? Защото някои деца заради играта пренебрегват тоалетната.
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Упорит запек при бебе на 1г. , как се справяте?

Мнениеот Rali_hr » 30 Сеп 2016, 11:17

Всички сме минали от там, не се притеснявай, дано да не е много сложно положението при вас. Дъщеря ми имаше много упорит запек, но ядеше много месо, ограничихме месото и нещата се оправиха, давай пробиотик и всичко ще отмине. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Упорит запек при бебе на 1г. , как се справяте?

Мнениеот ramimni » 04 Окт 2016, 13:28

Lilly_milly написа:Праненето на гимнастика също помага - свиване на крачетата към корема. А като се заиграва и й се приходи стиска ли се? Защото някои деца заради играта пренебрегват тоалетната.


Предполагам, че на 1 година едва ли ще се е научила да се стиска, това на по-късна възраст го правят май. Сокчета от круша, сливи не помагат ли?
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Упорит запек при бебе на 1г. , как се справяте?

Мнениеот roksana » 05 Окт 2016, 10:17

Майките много се тормозим от този запек и как няма като гледаш детето ти да се мъчи и да е раздразнено и ревливо. Аз променям храненето, започвам да давам по-течни и леки храни, може и някоя свещичка да ползвам, за да мине зора.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Упорит запек при бебе на 1г. , как се справяте?

Мнениеот vanessa_ » 10 Окт 2016, 14:27

Лактулоза действа много добре и за бебета и за бременни, кърмачки. Има си доза, която се дава всеки ден, до отшумяване на проблема! Много ефикасно и не боли корем,нито образува газове.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта