Какво да направя, за да не стане леката хрема синузит?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Какво да направя, за да не стане леката хрема синузит?

Мнениеот mimeto90 » 29 Сеп 2016, 17:02

От няколко дни имам хрема, която ту се засилва, ту отслабва. Слагам си капки за нос, признавам си не много често и може би затова още не съм се отървала от това досадно неразположение. Но за разлика от друг път сега забелязвам, че по-често ме боли главата и като че ли и на очите ми се отразява. Преди не съм имала такива оплаквания. Въпросът ми е, понеже много ме е страх да не се разболея от синузит, мога ли по някакъв начин да предотвратя да не се превърне обикновената ми хрема в синузит? Някой знае ли каква профилактиката да правя, как да не допусна уж безобидното течене на носа да стане синузит? От собствен опит май се убеждавам, че трябва да се погрижим винаги както трябва и за най-леката хрема. Как да го правим?
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Какво да направя, за да не стане леката хрема синузит?

Мнениеот borkova » 29 Сеп 2016, 17:07

Аз знам, че много трябва да се пази от студен въздух, защото той възпалява лигавицата на носа и се получава оток, който може да доведе до синузит. Можеш да си облекчиш положението с инхалации. Да прекараш хрема "на крак" често води до синузит.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Какво да направя, за да не стане леката хрема синузит?

Мнениеот MGB » 30 Сеп 2016, 08:29

Често не си обръщаме внимание и от едно нищо да стане нещо голямо. Аз имам синузит и е много неприятна история :sad: . Боли те главата, все едно си пъхнал нещо в носа си и не можеш да поемеш въздух през него, тече някакъв гноен секрет. Ако не се лекува, има опасност за мозъка. Не обръщах преди внимание на хремите - мисля си лека хрема, бързо ще ми мине, кога сложила капки, кога не... Сега и при най-малкия признак промивам със солен разтвор, инхалации с евкалипт и гледам да ми е топло. През зимата не тръгвам никъде и без шапка.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Какво да направя, за да не стане леката хрема синузит?

Мнениеот Ginger » 30 Сеп 2016, 09:02

Аз като имам хрема и много ми е запушен носа стоя на топло, пия много течности, най-вече чай и овладявам нещата. Запрашено, цигарен дим много ми пречат и ги избягвам. Те май и за синузита са противопоказни.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Какво да направя, за да не стане леката хрема синузит?

Мнениеот Monika_Spasova » 30 Сеп 2016, 09:24

Аз да ви кажа, от какво веднъж ползвах капки за нос тобрин (т.е. те са за очи) и ми мина в рамките на 2 дена, вече използвам само такива. Бързо се овладяват нещата, минава почти на мига и няма нужда да се подсмърча 2-3 седмици :) Пробвай и с по-силни капки занос и бъди редовна.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какво да направя, за да не стане леката хрема синузит?

Мнениеот Rali_hr » 30 Сеп 2016, 11:21

Не знаех, че от една хрема можеш да си докараш синузит, вижда ми се даже невъзможно, това значи, че 90% от хората трябва да са със синузит. :roll: Просто трябва да си намериш своя начин за преминаване на хремата, ако ти е постоянно запушен носа, нормално да имаш и главоболие. Това си е абсолютно разболяване, което се нуждае от лечение, а не от духане на носа и капки за нос от вода и сол. Вземи си качествени капки, можеш да си правиш и инхалации с лайка и една кърпа на главата, можеш да си правиш компреси с едра сол и да слагаш на носа. Друго, което помага при хрема, ако още не си си разранила носа от духане, е да сложиш памук с ракия в средата на носа.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво да направя, за да не стане леката хрема синузит?

Мнениеот miron » 30 Сеп 2016, 13:27

Не трябва ли по-сериозни проблеми, за да премине хремата в синузит? от едно простиване нищо няма да стане, пък ся ти колко сериозно се отнасяш с лечението си е друг въпрос.. каквото и да те съветваме, ако не вземеш адекватни мерки и не ползваш капките за нос, файда.. :mrgreen:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Какво да направя, за да не стане леката хрема синузит?

Мнениеот fairy » 04 Окт 2016, 11:15

От една хрема няма как да стане синузит, но при системно нелекуване на такива неразположения може и да се получи подобно нещо.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Какво да направя, за да не стане леката хрема синузит?

Мнениеот kalina_216 » 02 Окт 2017, 15:04

Чак синузит не се хваща така лесно, по-скоро от по-сериозно нелекуване може да се получи, иначе от хрема само не може да се получи синузит. Трябва да е по-сериозно и прекалено и постоянно изстудяване, за да се образува синузит и през зимата голямо пазене и шалче трябва.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Какво да направя, за да не стане леката хрема синузит?

Мнениеот nefertiti » 02 Окт 2017, 17:30

Синузитът е нещо много неприятно, да не стига никой до него.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта