Регистрация на фирма за продажба на хранителни добавки

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Регистрация на фирма за продажба на хранителни добавки

Мнениеот classy » 30 Сеп 2016, 12:10

Интересува ме, хранителните добавки под формата на капсули спадат ли към лекарствата и трябва ли да си дипломиран фармацевт, за да ги продаваш.
Другият въпрос е каква фирма трябва да се регистрира за целта - ЕТ, ЕООД, ООД? Има ли голяма разлика в документите за регистрация на ЕТ и ЕООД. Например тук виждам доста солиден списък: http://firmabg.eu/dokumenti-za-registracia-na-eood/, а и не знам дали има повече плюсове ако си ЕООД.
Като лекарства ли се разглеждат спортните добавки или като храни? Важно ми е коя институция упражнява контрол над дейността?
Благодаря предварително на всички отзовали се.
classy
 
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Май 2016, 16:20

Re: Регистрация на фирма за продажба на хранителни добавки

Мнениеот miron » 30 Сеп 2016, 12:34

Тоя въпрос най-вероятно ще трябва да го отнесеш до агенцията по лекарствата, надали някой е наясно как се регистрира лекарствен продукт, бил и хранителна добавка.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Регистрация на фирма за продажба на хранителни добавки

Мнениеот franky » 30 Сеп 2016, 13:13

Според мен няма значение дали хранителната добавка е на капсули или в някаква друга форма. Тя трябва да отговаря на определението: орално приеман продукт, който съдържа хранителни компоненти, предназначен за добавяне/допълване на храната. Разгледай Закона за храните и Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина, може там да пише кой упражнява контрол.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта