Здравословни съдове за готвене - какви да избера?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Здравословни съдове за готвене - какви да избера?

Мнениеот M.Tasheva » 30 Сеп 2016, 15:18

Решила съм да готвя само в съдове, които са направени от материали, които не са вредни за здравето. Спряла съм се на такива с каменно покритие или чугунени. Не знам първо дали ще мога да ги намеря толкова лесно. Някой използва ли такива съдове? Какви са положителните страни и какви са недостатъците? Ако споделите и какви други "здравословни" съдове за готвене има, ще съм много благодарна :smile: !
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Здравословни съдове за готвене - какви да избера?

Мнениеот Jully » 30 Сеп 2016, 15:49

Керамични лесно ще намериш, има голям избор и готвенето в тях не знам колко е полезно, но си е ок :) Избор има огромен в момента, чугунени в по-специализирани магазини, но те са скъпи и много тежки, не бих си взела , като основна част от кухнята ми, евентуално един тиган чугунен и толкова.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Здравословни съдове за готвене - какви да избера?

Мнениеот svetlozara » 30 Сеп 2016, 16:15

Можеш да използваш и силиконови съдове, но не от тези, които са по 3-4 лева, а истински форми с цена над 40 лева. те са качествени, не миришат и не отделят вредни частици в храната.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Здравословни съдове за готвене - какви да избера?

Мнениеот BeenieGal » 03 Окт 2016, 08:36

На чугунените им трябва много време да загреят и си представи какво става, ако си на ток. При тези с каменно покритие е обратното. Те действат на принципа на приготвяне на храна върху топли камъни и затова са здравословни.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Здравословни съдове за готвене - какви да избера?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 03 Окт 2016, 14:36

За съдове, направени от здравословни материали, се сещам за такива от неръждаема стомана, глинени и с каменно покритие. При глинените трябва да се внимава при тези, които са емайлирани, защото емайлът може да съдържа олово. За мен неръждаемите са си ок, само не трябва да се чистят с абразивни препарати и гъби.
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Здравословни съдове за готвене - какви да избера?

Мнениеот ivoblinc » 04 Окт 2016, 09:14

MaLkA_sLaDoRaNa написа:За съдове, направени от здравословни материали, се сещам за такива от неръждаема стомана, глинени и с каменно покритие. При глинените трябва да се внимава при тези, които са емайлирани, защото емайлът може да съдържа олово. За мен неръждаемите са си ок, само не трябва да се чистят с абразивни препарати и гъби.


Защо не трябва да се чистят с такива неща? Ако е загоряла, как да се изчисти? За мен керамичните са най-добри и най-здравословни. Няма опасност са ти загори толкова храната.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron