Раждане - секцио или естествено?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот tweety » 21 Ное 2011, 12:28

Аз съм за естественото раждане! Никак не е страшно и според мен така най-добре се изпитва удоволствието от майчинството!
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот Devora » 08 Фев 2012, 10:43

Аз съм на 100% за естественото раждане..освен ако не се налага секцио..Родих седалищно бебе нормално..
Devora
 
Мнения: 43
Регистриран на: 08 Фев 2012, 09:08

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот ogi-smile » 08 Фев 2012, 10:57

Раждането е нещо нормално. Случва се на повечето жени. То е нещо наистина вълнуващ и незабравим момент от живота ни. Често обаче неговото очакване е изпълнено със страх и съмнения... Всеки сам трябва да реши, точно какво иска и как би се чувствал най-добре в този важен момент...
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот Devora » 08 Фев 2012, 15:14

А подкрепяте ли нормално раждане с епидурална упойка?
Devora
 
Мнения: 43
Регистриран на: 08 Фев 2012, 09:08

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот southern_sun » 08 Фев 2012, 15:43

Devora написа:А подкрепяте ли нормално раждане с епидурална упойка?

Нормално раждах първото си дете смятам и второто да е нормално, но да си призная честно се замислям за епидурална анестезия.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот Devora » 08 Фев 2012, 15:57

Аз когато раждах мислех да е с упойка..но не се стигна до нея..когато трябваше да ми я поставят тоновете на сърцето на бебето паднаха и решихме да изчакаме..но аз започнах да раждам.Анестезиолога ми беше моя позната и това,което тя ми каза е по-добре ще е да родя без упойка..
Не знам до колко са ефикасни тези анестезии...
Devora
 
Мнения: 43
Регистриран на: 08 Фев 2012, 09:08

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот southern_sun » 08 Фев 2012, 16:12

Devora написа:Аз когато раждах мислех да е с упойка..но не се стигна до нея..когато трябваше да ми я поставят тоновете на сърцето на бебето паднаха и решихме да изчакаме..но аз започнах да раждам.Анестезиолога ми беше моя позната и това,което тя ми каза е по-добре ще е да родя без упойка..
Не знам до колко са ефикасни тези анестезии...

И мен това ме притеснява, като гледам колко случаи има на поставени неправилно упойки или странични ефекти от тях. Преди доста време гледах по телевизията за една жена, която след подобна упойка е в кома от 5 години и това много ме плаши.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот Devora » 08 Фев 2012, 16:19

Ето за това най-добре естествено без упойки без нищо...нашите майки и баби да не са раждали с упойки..а и не е чак такава болка за умиране..боли,но бързо се забравя :)
Devora
 
Мнения: 43
Регистриран на: 08 Фев 2012, 09:08

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот southern_sun » 08 Фев 2012, 18:06

Devora написа:Ето за това най-добре естествено без упойки без нищо...нашите майки и баби да не са раждали с упойки..а и не е чак такава болка за умиране..боли,но бързо се забравя :)

Много се чудя да ти кажа след всички тези нелепи случаи с родилки да не знаеш на кого и на какво да се довериш.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот VIVI » 13 Мар 2012, 13:52

И аз съм за естественото раждане, освен ако разбира се няма лекарско предписание за секцио. Възмущавам се обаче на лекари, които пропагандират секциото само и само, за да ти вземат парите :evil: Знам поне за няколко такива случая в Стара Загора и все с наши приятели. Отиват на преглед и им казват - Бебето се е увило в пъпната връв! Елате утре сутринта за операция! Е, кажете ми аджаба, как ако бебчето е в опасност ще чакат чак до сутринта :?: :!:
Аз също раждах нормално и за мое щастие попаднах на прекрасен екип. Всичко, от поставянето на система до раждането на бебка, продължи 2.30 ч Ако живот и здраве имаме второ детенце, също ще предпочета нормално раждане пред секцио!
VIVI
 
Мнения: 63
Регистриран на: 07 Мар 2012, 16:02

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта