Раждане - секцио или естествено?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот julianne » 27 Яну 2014, 14:25

Повечето ми приятелки, които родиха го направиха секцио. Не зная какъв им е проблема, може би е станало твърде модерно? С порастването на коремчето ми се чудя, кой от начините да избера, предполагам и двете имат своите преимущества, но като че ли предпочитам нещата да се случват естествено
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот pepa1974 » 14 Фев 2014, 11:49

julianne написа:Повечето ми приятелки, които родиха го направиха секцио. Не зная какъв им е проблема, може би е станало твърде модерно? С порастването на коремчето ми се чудя, кой от начините да избера, предполагам и двете имат своите преимущества, но като че ли предпочитам нещата да се случват естествено

Във Фрамар има страхотна тема, че секциото по желание не бива да се толерира, но ако имаш някакъв проблем, естествено че ще те насочат към секцио.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот Nesi@ » 26 Фев 2014, 12:48

Секциото да не би да не е страшно?! Просто едното раждане е естествено, а другото не. Щом природата ни е създала да раждаме така, значи няма жена, която да не може да го понесе. Не дай си Боже усложнения и наложително секцио, но ... случва се! Положителната нагласа също е от голямо значение! Аз, въпреки много тежката ми бременност, родих три дни след термин, една седмица преди раждането бях с 4 см разкритие без да усетя, приеха ме с 5 и родих за четири часа без почти никаква лекарска намеса!
Nesi@
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Фев 2014, 12:18

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот renito » 27 Фев 2014, 15:06

Божа работа, дали ще имаш повече усложнения от единия или другия вариант.Въпросът е да послушате лекаря си и той да е добър, една позната и беше препоръчано да роди секцио, заради големината на плода и тесния и таз, но тя много четеше форуми,където се пропагандирало естественото раждане и преживя много тежко раждане , вследствие на което, детето има забавено развитие, заради кислородния глад, в който е изпаднало...
Аватар
renito
 
Мнения: 50
Регистриран на: 06 Фев 2014, 10:47

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот pepa1974 » 04 Мар 2014, 16:41

renito написа:Божа работа, дали ще имаш повече усложнения от единия или другия вариант.Въпросът е да послушате лекаря си и той да е добър, една позната и беше препоръчано да роди секцио, заради големината на плода и тесния и таз, но тя много четеше форуми,където се пропагандирало естественото раждане и преживя много тежко раждане , вследствие на което, детето има забавено развитие, заради кислородния глад, в който е изпаднало...

Извинете, че се намесвам, но Вашата позната няма ли си рамене на главата?Жалко за случилото се. Трябва да се слуша съвета на лекарите, но проблем е, че в това забързано ежедневие нямаме много време да ходим до личната, да ни издава направления, да записваме час при специалист и т.н., затова съм много щастлива, че има форуми като Фрамар, в които винаги можеш да намериш специализиран съвет!Е все пак при по-тежки ситуации и естествено при раждане не би трябвало да се осланяме само на форумски мнения.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот xrisy_vd » 30 Апр 2014, 11:36

Аз съм за нормалното раждане, така и родих, вярно проточи се, имах само 4 см. разкритие по време на раждането. Знам, че за детето е най- добре да се роди по нормален път. Не разбирам жените, които отиват и казват искам секцио, без лекарско предписание на своя глава, не е толкова страшно да родиш нормално, но по форумите като вземат да пишат за разни частни случай момичетата се филмират. Ама сега дали се е завъртяло, ами ако му се е оплела пъпната връв, ами ако заседне? Това е божа работа!
Тук в Бургас повечето лекари казват "Няма да можеш да родиш нормално.", естествено аз съм Тома Неверни и реших да пробвам нормално, бях с епидурална анестезия. В 9 часа влезнах в залата, в 9 и 30 вече държах детето си и го целувах. Дори аз си я изкъпах за първи път вкъщи, възстанових се бързо. Разбира се при всяка жена е различно, но винаги съветвам приятелките си да търсят второ мнение, да не се подвеждат от едно изречение, 20- 30 лв. за една консултация извън Майчино здравеопазване, може да спести много притеснения, пък и къде не сме ги дали, поне да е за здраве.
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот pepa1974 » 01 Май 2014, 10:18

xrisy_vd написа: Разбира се при всяка жена е различно, но винаги съветвам приятелките си да търсят второ мнение, да не се подвеждат от едно изречение, 20- 30 лв. за една консултация извън Майчино здравеопазване, може да спести много притеснения, пък и къде не сме ги дали, поне да е за здраве.

споделям това мнение и също търся консултации със специалисти извън направленията
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот S_Milenska » 01 Дек 2014, 17:23

За мен е много важно лекарското мнение и точно това най-вече да си намериш свестен лекар! Моята лекарка, когато раждах ми каза в прав текст, че нямам никакви основания за да не родя естествено, така както смятах и аз. Но в процеса на раждане, ако имаше усложнение, съм сигурна, че веднага щях да мина секцио и да се предприеме най-доброто. Но разбирам наистина как се пропагандира секциото като по-лесно и по-скъпоплатено и все пак е много важно да се слуша лекаря!
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Дек 2014, 17:26

Сега сякаш е модерно да се ражда секцио, не знам защо. Разбирам по лекарски причини, но по каприз - не. :) Далеч по-бързо и по-лесно се възстановяват жените, ако родят нормално. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот Slavena » 16 Яну 2015, 17:24

Абе раждане да има ;))))
Няма значение какъв е начина, а е важното да има деца :Р
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта