Раждане - секцио или естествено?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот valiart » 24 Окт 2011, 18:16

Какво мислите за секциото, а за естественото раждане? Или някои други по-нестандартни начини за раждане, като във вода, например.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот qproin » 25 Окт 2011, 13:53

Аз раждах секцио по лекарско предписание, но ако имах възможност да избирам пак това щеше да е моят избор. За раждане във вода нямам мнение,но естественото раждане ми се струва доста страшно.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот valiart » 25 Окт 2011, 14:37

И на мен естественото ми се вижда страшничко...
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот southern_sun » 25 Окт 2011, 16:27

valiart написа:И на мен естественото ми се вижда страшничко...

Какво страшно има в едно раждане? Аз раждах нормално, цялото раждане траеше около 40 мин. После се възстанових за три месеца напълно.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот qproin » 25 Окт 2011, 21:53

southernsun написа:
valiart написа:И на мен естественото ми се вижда страшничко...

Какво страшно има в едно раждане? Аз раждах нормално, цялото раждане траеше около 40 мин. После се възстанових за три месеца напълно.

Не всички имат твоя късмет. Повечето ми приятелки, които са раждали естествено доста часове се потят. Колкото до възстановяването ако е силен и здрав организмът на майката ще се пребори с всичко и няма значение какво ще е раждането. И аз се възстанових бързо.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот Margo » 26 Окт 2011, 12:10

qproin написа:
southernsun написа:
valiart написа:И на мен естественото ми се вижда страшничко...

Какво страшно има в едно раждане? Аз раждах нормално, цялото раждане траеше около 40 мин. После се възстанових за три месеца напълно.

Не всички имат твоя късмет. Повечето ми приятелки, които са раждали естествено доста часове се потят. Колкото до възстановяването ако е силен и здрав организмът на майката ще се пребори с всичко и няма значение какво ще е раждането. И аз се възстанових бързо.

Ами да ти кажа секциото си е операция, а ние хората сме като животните устроени сме да раждаме естествено, така, че призовавам останалите майки да направят същото. Не е страшно повярвайте!
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот qproin » 26 Окт 2011, 15:13

Ако всички са страхливи като мен едва ли ще се получи, но си права- природата си знае работата.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот сиско » 18 Ное 2011, 00:25

аз много исках да родя естествено, но родих секцио в последния момент поради усложнения, все още съжалявам че не можах да родя естествено, и се възстанових много трудно след секциото :(
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот qproin » 18 Ное 2011, 14:12

сиско написа:аз много исках да родя естествено, но родих секцио в последния момент поради усложнения, все още съжалявам че не можах да родя естествено, и се възстанових много трудно след секциото :(

Какви проблеми имахте? Аз на 5 ден вече сама си гледах детето, при вас някакви усложнения ли имаше?
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Раждане - секцио или естествено?

Мнениеот radowen » 21 Ное 2011, 11:48

Твърдо за естественото съм /освен ако не се налага секцио/! Родих естествено! Е, вярно, че беше тежко, но щом природата така го е решила!
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта